Aktualności

1 czerwca startuje Rowerowa Stolica Polski

Cofnij

16 maja 2024

To już szósta edycja ogólnopolskiej zabawy rowerowej, do której zaprasza Miasto Bydgoszcz. Przez cały czerwiec samorządy, które dołączyły do akcji będą rywalizowały o puchar i tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Właśnie kończy się oficjalny trening, w którym udział bierze już prawie 120 samorządów. Dołączają kolejne miasta i gminy, a tym samym rośnie liczba uczestników naszej zabawy. Na dziś w ramach Treningu kilometry kręci ponad 13 tysięcy rowerzystów. Przejechaliście już ponad trzy miliony osiemset tysięcy kilometrów! Jakie rekordy padną w rywalizacji? Przekonamy się już na początku lipca. A UMP dumnie patronuje temu wydarzeniu!

Zdrowa rywalizacja i dobra zabawa!

W czerwcu mieszkańcy polskich miast i gmin wezmą udział w zmaganiach rowerowych. Rowerowa Stolica Polski to największa amatorska rywalizacja dla miłośników jednośladów. W oparciu o darmową aplikację mobilną Aktywne Miasta będziemy kręcić kilometry i powalczymy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Są to tak naprawdę dwa równoległe konkursy: dla miast prezydenckich oraz dla pozostałych miast i gmin. W obu konkurencjach jedziemy po Puchar RSP. Statuetka ma charakter przechodni i dopiero trzy wygrane z rzędu zapewniają nam puchar na stałe. W tym roku taką szansę ma Biała Podlaska! Pamiętajcie, że Rowerowa Stolica Polski to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim fantastyczna sportowa przygoda i dobra zabawa. Miasta organizują wspólne przejazdy, nocne rajdy, pikniki rowerowe oraz rywalizacje pomiędzy firmami czy szkołami. 

 

Zobacz czy Twoja mała ojczyzna dołączyła już do zabawy: 

https://www.aktywne.miasta.pl/map 

Zapraszamy aktywne samorządy. 21 maja to ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń do tegorocznej rywalizacji. Do tego dnia czekamy na samorządy, które chcą z nami bawić się w czerwcu. Jeśli Twoje miasto jeszcze nie dołączyło do zabawy, serdecznie zapraszamy! Czekamy na zgłoszenia pod adresem: [email protected] 

 

Dołącz do Rywalizacji już dziś!

Kochasz cztery kółka? Lubisz zdrową sportową rywalizację? Szukasz atrakcyjnej formy rekreacji? Dołącz do rywalizacji Rowerowa Stolica Polski w aplikacji Aktywne Miasta. Start 1 czerwca! Poniżej kilka wskazówek:

 

  • znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu.

  • z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2024 – UWAGA: albo dla Miast albo dla Gmin.

  • aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto lub Gminę, dla której będziesz kręcić kilometry. 
  • w kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem 
    z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

Dlaczego warto?

Pobierając aplikację, zyskujesz darmowe narzędzie treningowe, dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Biorąc udział w rywalizacji, masz możliwość sprawdzić się w ogólnopolskiej rywalizacji, bawić się z przyjaciółmi i kręcić kilometry dla swojej małej ojczyzny w ogólnopolskim konkursie. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect, co umożliwia importowanie treningów.  Nie przegap czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. 

 

Materiał organizatora

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..