Media

30 lat samorządu. Najważniejsza jest woda, od niej wszystko się zaczęło. Gazeta Wyborcza, 20 marca 2020 r.

Cofnij

21 marca 2020

Z Tadeuszem Ferencem, Prezydentem Rzeszowa rozmawiał Artur Gernand

- Co było najważniejsze dla rozwoju miasta w ciągu ostatnich lat? Pewnie niektórych zaskoczę, ale według mnie woda. Potężna inwestycja na ujęciu wody na os. Zwięczyca dała miastu ogromny impuls rozwojowy - mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

W tym roku obchodzimy 30-lecie samorządu. Jakie wydarzenie w ciągu tych lat było dla pana najważniejsze? Najmocniej przyczyniło się do rozwoju miasta?

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa: Pewnie niektórych zaskoczę, ale dla mnie najważniejszą sprawą była woda. Chodzi mi o inwestycję, którą wykonaliśmy na ujęciu wody w Zwięczycy, kiedyś sołectwie poza granicami miasta, a od 2007 r. rzeszowskim osiedlu. Tak to już jest, że gdy coś dobrze działa, to zapomina się o problemach, które były przed laty. A Rzeszów nie tak dawno miał problemy z wodą. Ta, którą mamy w kranach, jest pobierana z Wisłoka i uzdatniana. Kiedyś nie była najlepszej jakości, pojawiały się bakterie, zanieczyszczenia...

Z całym wywiadem można zapoznać się na stronie www.wyborcza.pl

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor
X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..