Z naszych miast

Bądź aktywny we wrześniu!

Cofnij

31 sierpnia 2023

Spacerujesz? Biegasz? A może dopiero myślisz, żeby zacząć bardziej aktywnie spędzać czas? To idealny moment, ruszają bowiem zapisy do wrześniowych rywalizacji. Wystarczy aplikacja Aktywne Miasta na telefonie i można ruszać.

Każdy powód jest dobry, żeby aktywnie spędzać czas. Zyskuje przy tym nasze zdrowie, utrzymujemy dobrą kondycję i pozytywny nastrój Dołączyć do zabawy można od dziś do końca września.
Aktywny Wrzesień to miesięczna rywalizacja, a właściwie dwa równoległe konkursy:
Aktywny Wrzesień – bieganie (dla aktywności bieganie i canicross). Regulamin dostępny jest TUTAJ.
Aktywny Wrzesień – nordic walking (dla aktywności nordic walking i chodzenie). Regulamin TUTAJ.
- Jeśli spacerujecie lub biegacie, a na dodatek  kochacie rywalizację lub potrzebujecie bodźca do rozpoczęcia aktywności po okresie wakacyjnym, koniecznie dołączcie do naszej zabawy – zachęca Tomasz Dobrowolski, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. marki Aktywne Miasta.

Rywalizacja potrwa od 1 do 30 września. Udział może wziąć każdy, kto pobierze aplikację Aktywne Miasta i dołączy do rywalizacji. Jeśli chcecie, możecie wziąć udział w obu rywalizacjach. Pamiętajcie tylko, aby podczas wykonywania treningu zawsze włączyć apkę i wybrać właściwą aktywność – dodaje.
Nagrody w postaci białych koszulek Aktywnych Miast w każdej z rywalizacji otrzymają pierwsze trójki w siedmiu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: 0-17, 18-24, 25-34, 35-44, 45-54, 55-64, 65+. Ranking uczestników będzie dostępny w  danej rywalizacji w zakładce „Ranking”.
Dodatkowo dla uczestniczek i uczestników, którzy zajmą miejsca na podium w kategorii open w każdej rywalizacji przygotowaliśmy specjalne Puchary Aktywnych Miast.

Do pobrania