Z naszych miast

Będę grał w grę, czyli unikatowy Retro Games Corner w Katowicach

Cofnij

7 lutego 2024

Kato Science Corner zaprasza w podróż do złotej ery gier video! Retro Games Corner przeniesie uczestników w czasie, oferując dużą dawkę nostalgii i niezapomnianych emocji. Moc atrakcji czeka na chętnych już 8 lutego, tuż przed 12. turniejem Intel Extreme Masters w Katowicach!

- Katowice uznawane są za jedną ze stolic e-sportu. Wszystko dzięki organizacji finałów Intel Extreme Masters. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, że w mieście istnieje także Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. To miejsce, które udowadnia, że 30 lat w informatyce to tyle co trzy wieki w architekturze. Tak dynamicznie zmienia się technologia w zakresie komputerów. Tuż przed 12 finałem Intel Extreme Masters zapraszamy wszystkich do Kato Science Corner, które mieści się na rogu ulicy Pocztowej i Młyńskiej, gdzie będzie można zagrać na komputerach sprzed lat! – zachęca Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W czwartek 8 lutego w punkcie Kato Science Corner odbędzie Retro Games Corner. Jest to darmowe wydarzenie towarzyszące Inter Extreme Masters oraz promujące Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024, które pozwoli zobaczyć jak kiedyś wyglądały gry video. Atrakcje będą czekały od godziny 10.00 do 18.00.