Z naszych miast

Białystok: Budzimy się na wybory

Cofnij

21 września 2023

Młodzież z VII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku uczestniczyła w lekcji obywatelskiej, którą poprowadził prezydent Tadeusz Truskolaski. Tematem były nadchodzące wybory parlamentarne. Po południu prezydent Białegostoku wraz z zaproszonymi gośćmi zaprezentował budzik, który odlicza czas, jaki pozostał do wyborów 15 października 2023 r. To lokalna odsłona ogólnopolskiej kampanii „Nie śpij, bo Cię przegłosują”, zapoczątkowanej w Gdańsku na miesiąc przed wyborami, czyli 15 września.

Podczas spotkania z młodzieżą VII LO prezydent Tadeusz Truskolaski przedstawił najważniejsze fakty dotyczące historii wyborów w Polsce. Mówił też o tym, kto posiada prawo wyborcze i czym są wybory do Sejmu i Senatu. Tłumaczył, na czym polega metoda liczenia głosów d’Hondta i jak będą zorganizowane wybory 15 października w Białymstoku.

– Udział w wyborach pozwala mieć wpływ na przyszłość każdego z nas. Kształtuje tożsamość narodową i społeczeństwo obywatelskie. Dopóki możemy mieć wolne i równe wybory, dopóty trwa demokracja – mówił prezydent Tadeusz Truskolaski.  

 

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..