Z naszych miast

DOBRO dzieje się w Łodzi dla dzieci z rodzin zastępczych, domów dziecka i świetlic środowiskowych

Cofnij

6 listopada 2023

Grudzień przyniesie już 6. edycję „Akcji List do Mikołaja”, podczas której łódzkiej Fundacji DOBROdzieje spełniać będą najskrytsze marzenia najmłodszych podopiecznych. Celem Fundacji jak zwykle jest dzielenie się dobrem z dziećmi, a nadchodzące wydarzenia będą kolejnymi krokami na tej niezwykłej ścieżce.

DOBRE dźwięki koncertu charytatywnego „Razem możemy wszystko”.

Już wkrótce w Łodzi odbędzie się kolejne wyjątkowe wydarzenie. Łącząc siły łódzka inicjatywa społeczna Zapinaj pasy w taksówce oraz Fundacja DOBROdzieje się, wspólnie zapraszają darczyńców i wszystkich ludzi o DOBRYM sercu na koncert charytatywny zatytułowany Razem możemy wszystko. Impreza ta, która odbędzie się 17 listopada 2023 o godz. 18:00 w budynku Hi Piotrkowska, obiecuje nie tylko wspaniałą muzyczną rozrywkę i zapierające dech w piersiach widoki na panoramę miasta, ale przede wszystkim zakłada wsparcie dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które na co dzień są podopiecznymi Fundacji DOBROdzieje się. Swój udziału w koncercie zadeklarowało mnóstwo wspaniałych wokalistek i wokalistów. Artystki i artyści dostarczą tego dnia nie tylko niezapomnianych wrażeń muzycznych, ale przede wszystkim wspólnie pomogą zbierać fundusze na cele dobroczynne. Dochód z licytacji, które odbędą się również w trakcie tego wydarzenia, zostanie przekazany na wsparcie działań Fundacji DOBROdzieje się, która od lat angażuje się w rozwijanie i wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych i domów dziecka.

Świąteczna magia DOBRYCH uczynków – 6. edycja „Akcji List do Mikołaja” 

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy marzenia stają się rzeczywistością. To właśnie w duchu tych wyjątkowych chwil łódzka Fundacja DOBROdzieje się, Centrum Administracyjne Pieczy Zastępczej oraz pomysłodawczyni akcji Iza Król, ogłaszają rozpoczęcie przygotowań do tegorocznej, już 6. edycji charytatywnej „Akcji List do Mikołaja”.

 
„Inicjatywa ta od lat przynosi uśmiech na twarzach dzieci z rodzin zastępczych, domów dziecka i świetlic środowiskowych, zachęcając wszystkich do włączenia się w szerzenie magicznej atmosfery Świąt. Podczas 5 lat akcji, dzięki hojności indywidualnych darczyńców, firm z całej Polski i zaangażowaniu wolontariuszy spełnionych zostało 5649 dziecięcych marzeń. Fundacja nie zapomniała również o podopiecznych z Domów Pomocy Społecznej. Otrzymali oni aż 200 niezwykłych upominków, które przyniosły im mnóstwo radości i wzruszenia.” – mówi Agnieszka Nowicka – prezeska Fundacji DOBROdzieje się. 


Swoją chęć wzięcia udziału w „Akcji List do Mikołaja” można zgłaszać internetowo za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie (https://forms.gle/hVdpE44WUpYcASX18).

 
 „Mamy nadzieję na powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu 2088 prezentów i w tym roku. W tym celu niezmiennie potrzebujemy wsparcia osób chętnych do dzielenia się DOBREM. Zachęcamy zatem, by w tym szczególnym przedświątecznym czasie otworzyć swoje serca na dzieci, dla których los nie był tak łaskawy i pomóc nam spełnić ich świąteczne, prezentowe marzenia.– mówi Katarzyna Dyńska-Kukulska z Centrum Administracyjnego Pieczy Zastępczej w Łodzi.


Fundacja DOBROdzieje się zaprasza również do współpracy Wolontariuszki i Wolontariuszy, którzy dzieląc się swoim czasem, wesprą zespół DOBROdziejów w procesie odbierania i magazynowania prezentów. Dołączcie do nas, spełniajcie marzenia i twórzcie z nami magię Świąt! (zapisy poprzez formularz: https://forms.gle/LcRbjfgfQLfiQdWV8 )

 

Więcej informacji o aktualnych działaniach Fundacji DOBROdzieje się na stronie: AKTUALNOŚCI | Fundacja DOBROdzieje się

 

 

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..