Z naszych miast

East Design Days 2022 w Białymstoku

Cofnij

17 listopada 2022

Już po raz piąty na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej organizowane jest we współpracy z Miastem Białystok wydarzenie East Design Days. To największe w Północno-Wschodniej Polsce spotkanie architektów, urbanistów i designerów. W uroczystym otwarciu EDD wziął udział zastępca prezydenta Adam Musiuk.

Dwudniowe (17-18 listopada) święto architektury, urbanistyki i szeroko pojętego designu  przyciąga również uwagę producentów, inwestorów, samorządowców, wykładowców i studentów. Oficjalne otwarcie tegorocznej edycji tego wydarzenia odbyło się o godz. 10.30. Jutrzejsze spotkania w ramach East Design Days rozpoczną się już o 9.00 rano. Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na stronie internetowej East Design Days.

– Mamy dziś mały jubileusz, bo to piąta edycja East Design Days. W związku z tym chcę pogratulować organizatorom, bo w tak krótkim czasie to święto architektów, designerów i urbanistów zdobyło zasięg europejski. Myślę, że na trwałe wpisało się w kalendarz – powiedział podczas inauguracji zastępca prezydenta Adam Musiuk. – Chcę też podkreślić, że każda edycja tego wydarzenia pozostawia wiele wniosków i informacji, które dają nam – zarządzającym miastem – wskazówki, jak projektować miasta, jak nimi zarządzać, aby stały się przyjazne mieszkańcom, aby białostoczanom żyło się lepiej. Często powtarzam, że Białystok musi być miastem z perspektywami, i East Design Days takie perspektywy daje.   

Wśród licznych punktów programu East Design Days są wykłady, wystawy, prezentacje, performance i warsztaty. W jutrzejszej drugiej sesji „Plany miejscowe a rozwój miast” jednym z panelistów będzie zastępca prezydenta Adam Musiuk, który będzie mówił m.in. o wspomaganiu harmonijnego rozwoju miast i zapobieganiu chaosowi przestrzennemu.

 

Źródło: bialystok.pl