Patronaty

Forum Spółek Samorządowych – wyzwania i szanse

Cofnij

13 czerwca 2022

Business Centre Club i Unia Metropolii Polskich zapraszają na pierwsze spotkanie z cyklu Forum Spółek Samorządowych

Spółki samorządowe muszą wybierać między obowiązkiem zaspokajania potrzeb społecznych a koniecznością maksymalizacji zysku. W konsekwencji mimo rzetelnego zaspokajania potrzeb mieszkańców mogą być oceniane jako działające nieefektywnie. Czy tak jest rzeczywiście?

Zagadnienia: 

  • Zagrożenia prawne i ekonomiczne dla spółek samorządowych?
  • Czy rząd i parlament rozumieją potrzeby samorządów?
  • Czy spółka samorządowa nie powinna funkcjonować w brakującej w polskim prawodawstwie formie pośredniej między zakładem budżetowym a spółką prawa handlowego?
  • Czy komunalne przedsiębiorstwo użyteczności publicznej z odrębnym statusem ekonomiczno-finansowym jest akceptowalne w obecnych warunkach prawnych i ekonomicznych? 
  • Czy może skutecznie konkurować z prywatnym biznesem? Czy spółki samorządowe mogą liczyć na nowe źródła kapitału? Jak odnaleźć się w popandemicznej i wojennej rzeczywistości?
  • Czy konieczne są zmiany w prawie aby ułatwić działanie spółek komunalnych?

Już 20 czerwca 2022, godz. 10:00 – 13:00 w siedzicie BCC, Plac Żelaznej Bramy 10, 00-136 Warszawa, I piętro, sale klubowe lub

on-line na platformie zoom:

https://us06web.zoom.us/j/84666617479?pwd=dmVBRUJHMGFBeGNUREJjL3BtOW45UT09

Passcode: 220622

Serdecznie zapraszamy do tej przestrzeni – nawet nie będąc na miejscu w Warszawie będą mogli Państwo poczuć się jakby uczestniczyli w tym ważnym wydarzeniu.

Program w załączeniu.

Do zobaczenia!

Do pobrania