Z naszych miast

Franz Ferdinand headlinerem 600. Urodzin Łodzi!

Cofnij

24 marca 2023

Franz Ferdinand, światowej klasy gwiazda indie rocka, to kolejny po Tomie Odellu headliner Łódź Summer Festival, bezpłatnego trzydniowego święta muzyki organizowanego w ramach 600. Urodzin Łodzi.

Po wyprzedanych do ostatniego miejsca warszawskich koncertach, Franz Ferdinand, ulubieńcy polskiej publiczności, wracają żeby wystąpić na 600. Urodzinach Łodzi. Nie tylko będzie to ich jedyny koncert w 2023 roku w Polsce, ale też w całości bezpłatny! Zespół zagra dla swoich fanów 28 lipca i będzie pierwszym headlinerem Łódź Summer Festival.

Łódź Summer Festival to nowy bezpłatny miejski festiwal organizowany w ramach 600. Urodzin Łodzi. Jego główna scena stanie w dniach 28, 29 i 30 lipca na ulicy Kościuszki pomiędzy ulicą Radwańską, a Żwirki. Oprócz Franza Ferdinanda, całkowicie za darmo dla łodzian i wszystkich polskich fanów, zagra na niej też drugi headliner imprezy - Tom Odell oraz najpopularniejsi obecnie polscy artyści. Wśród tych, którzy zostali już ogłoszeni znajdują się m.in. Pidżama Porno, Pezet, Young Igi, Otsochodzi, OKI i Bedoes. W tej lokalizacji stanie też wyjątkowe miasteczko festiwalowe oraz łdz stage, na której zagrają tylko łódzcy, lokalni artyści. Dwie kolejne sceny ulokowane zostaną w Manufakturze oraz Monopolis. Publiczność posłucha na nich m.in. KAYAH, Margaret, Dawida Kwiatkowskiego, Kultu, Strachów na Lachy, Ignacego oraz Błażeja Króla i zespołu LemOn. Do ogłoszenia wciąż pozostaje czwarta scena oraz kolejni artyści, których w weekend 28 – 30 lipca będzie można podziwiać w Łodzi. Wstęp na te wszystkie koncerty organizowane w ramach Urodzin Łodzi jest bezpłatny.

Franz Ferdinand to szkocki zespół, stworzony w Glasgow w 2002 roku. Wielokrotnie byli nominowani do Grammy, dwukrotnie otrzymali nagrodę Brit Awards dla najlepszego brytyjskiego zespołu. Współpracowali z najważniejszymi przedstawicielami sceny muzycznej na świecie! LCD Soundsystem, Debbie Harry, Jane Birkin to tylko niektóre nazwiska z długiej listy ich współpracowników. W 2022 roku wydali singiel: utwór „This Fire”, który otworzył netflixowską produkcję polsko-japoński serial „Cyberpunk: Edgerunners”.

Źródło: lodz.pl

Julia Wiśniewska