Innowacyjny Samorząd to projekt Serwisu Samorządowego PAP, w którym wyłaniamy i nagradzamy najbardziej innowacyjne samorządy. Celem konkursu jest promocja kreatywnych samorządów oraz inspiracja pozostałych jednostek samorządu terytorialnego do podejmowania działań na rzecz innowacyjności. Najlepszych wybiera Kapituła złożona z przedstawicieli redakcji, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Związku Gmin Wiejskich RP, Związku Miast Polskich, Unii Miasteczek Polskich, Unii Metropolii Polskich, Związku Powiatów Polskich i Związku Województw RP.
Ubiegłoroczną piątą edycję Konkursu „Innowacyjny Samorząd” patronatem honorowym objęły resorty: MSWiA, MFiPR, MRiT oraz organizacje samorządowe: Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Miast Polskich, Unia Miasteczek Polskich, Unia Metropolii Polskich, Związek Powiatów Polskich i Związek Województw RP.
Kolejna edycja Konkursu Innowacyjny Samorząd, zaplanowana na 28 maja 2026 roku, ma na celu kontynuowanie działań związanych z promocją nowatorskich i kreatywnych rozwiązań powstających z myślą o poprawie warunków życia mieszkańców i wspierających rozwój lokalnych wspólnot.
Aby wziąć udział w konkursie przejdź na stronę: Innowacyjny Samorząd 2026 | Serwis Samorządowy PAP

