Z naszych miast

Gdańsk Biega - Na Wybory!

Cofnij

21 września 2023

Po kilku latach powraca wydarzenie, które porywa tłumy: impreza sportowa dla każdego „Gdańsk Biega”. Tegoroczna odsłona odbywa się w sobotę, 7 października, pod hasłem „Na Wybory”. Dystans to 3,3 lub 6 km. Start i meta zlokalizowane będą przy molo w Brzeźnie. Rejestracja jest bezpłatna, a na uczestników czekają koszulki z limitowanej edycji.

Gdańsk biega! W to nie wątpi nikt, kto przynajmniej kilkanaście minut dziennie spędza na świeżym powietrzu w przestrzeni miejskiej. Gdańszczanie biegają w parkach, w pasażu nadmorskim, nad zbiornikami retencyjnymi, wzdłuż ulic, chodników i ścieżek. Nie ulega też wątpliwości, że to najpopularniejsza wśród mieszkańców miasta aktywność ruchowa. Gdańsk Biega – Na Wybory to także wielkie rodzinne święto, które po latach przerwy wraca do miejskiego kalendarza wydarzeń.

- Kochane gdańszczanki, kochani gdańszczanie, zapraszam wszystkich na specjalną edycję Gdańsk Biega... tym razem, w ramach naszej akcji profrekwencyjnej "Nie śpij, bo Cię przegłosują" - Gdańsk Biega - Na Wybory! Pokażmy, że jesteśmy społeczeństwem obywatelskim, że przyszłość Polski nie jest nam obojętna, że każdy głos ma znaczenie. Uczestnicy otrzymają okolicznościowe koszulki, a na mecie biegu będzie można wrzucić do urny symboliczną kartę do głosowania. Zachęcam do zapisów, na starcie spotykamy się 7 października o godz.10.00 – zachęca Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.