Z naszych miast

Gdańsk: “Miłości, gdzie jesteś?”, czyli walentynkowa randka z psiakami na plaży

Cofnij

9 lutego 2024

Już w tą niedzielę, 11 lutego, psiaki ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt “Promyk” w Gdańsku w towarzystwie opiekunów, spacerować będą po plaży w Brzeźnie i w jej najbliższych okolicach. Organizatorzy zapraszają na wydarzenie wszystkich wielbicieli psów, także rodzinnie.

Do autobusu z czworonogami


Wyjazd ekipy bezdomniaków z “dalekich” Kokoszek, gdzie mieści się gdańskie schronisko, jest możliwy (już nie pierwszy raz), dzięki uprzejmości Gdańskich Autobusów i Tramwajów. Psiaki wraz z opiekunami pojadą do Brzeźna podstawionym dla nich autobusem.

W niedzielę, 11 lutego, o godz. 10.30, pojawią się na parkingu przy promenadzie w Brzeźnie (parking przy na końcu al. Jana Pawła II) i wyruszą na podbój plaży i okolic. Opiekunowie zapewniają, że nie będzie problemu z rozpoznaniem “promykowej wycieczki”. Spacer potrwa ok. dwie godziny.

Psy lubią spacery na plaży?


Wyjście poza schronisko daje przebywającym w nim czworonogom rzadką możliwość eksploracji nowych zapachów i terenów.

Z kolei pracownicy i wolontariusze “Promyka” mogą podczas takiej eskapady zobaczyć, jak psy zachowują się w nowych warunkach, wyciągnąć nowe wniosków i “nauczyć się czegoś o sobie nawzajem” - jak czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

- Oczywiście, mamy nadzieję, że któryś z naszych Podopiecznych wpadnie komuś w oko (i w serce) - nie ukrywają organizatorzy “Randki z Promykiem”.

O czym warto pamiętać, przyłączając się do spaceru z psami? Oto krótki przewodnik od organizatorów.

1. Impreza ma charakter rodzinny – pamiętaj jednak, że nie wszystkie nasze psy cenią sobie kontakt z obcymi ludźmi i obcymi psami – ZAWSZE ZAPYTAJ, CZY DANEGO PSIAKA MOŻNA POGŁASKAĆ LUB CZY MOŻESZ PODEJŚĆ ZE SWOIM PSEM.
2. Weź swojego psa, chętnie go poznamy! – pamiętaj tylko, że jest to spacer smyczowy – TWÓJ PIES TEŻ POWINIEN BYĆ TRZYMANY NA SMYCZY, aby nie wzbudzać niepotrzebnej frustracji u innych.
3. Jeśli idziesz z psem, weź ze sobą wodę dla niego.
4. Z uwagi na bezpieczeństwo naszych Podopiecznych PSY SCHRONISKOWE MOGĄ BYĆ PROWADZONE NA SMYCZACH WYŁĄCZNIE PRZEZ WOLONTARIUSZY ORAZ PRACOWNIKÓW SCHRONISKA.

Wydarzenie na Facebooku 

Źródło: gdansk.pl

Foto:  Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Julia Wiśniewska