Z naszych miast

Harry Potter przy Piotrkowskiej. Kawiarnia inspirowana kultową serią!

Cofnij

23 września 2022

To prawdziwa gratka dla fanów Harry'ego Pottera – na mapie Łodzi pojawia się kawiarnia inspirowana tą magiczną postacią. Aby dostać się do Espresso Patronum (ul. Piotrkowska 120), trzeba pokonać długie podwórko, minąć Stare Kino i przejść pod instalacją złożoną z różnokolorowych parasolek. Sami chętnie się tam wybierzemy!

Wystrój lokalu nawiązuje do motywów pojawiających się w powieściach J.K. Rowling. Poszczególne ozdoby wykonano ręcznie. Na ścianach widać m.in. Hogwart oraz malowidło przypominające drzewo genealogiczne rodziny Blacków. Znajdują się na nim twarze osób, które pomagały w tworzeniu kawiarni. Oprócz tego goście zobaczą dementora, sowę Hedwigę oraz zwierciadło Ain Eingarp. 

Mimo że w Polsce istnieją już podobne lokale, np. Dziórawy Kocioł w Krakowie (błąd ortograficzny w nazwie jest zamierzony), kawiarnia Espresso Patronum jest zupełnie inna. Nie ma klimatu zamkowego, a w jej menu pojawią się słodkości, np. monoporcje różnych ciast i ciastek, muffiny, a także wytrawne gofry. Do picia można zamówić m.in. kawę, herbatę, kremowe piwo, koktajle niskoalkoholowe i bezalkoholowe, wino oraz aperitif. W Espresso Patronum łodzianie kupią również gadżety, np. koszulki, plakaty, piny czy różdżki.

Źródło i foto: Łodź.pl

Do pobrania