Z naszych miast

Hymn Ligi Mistrzów zabrzmi w Łodzi.


11 sierpnia 2022

Na Stadionie miejskim imienia Władysława Króla Dynamo Kijów zagra z Benficą Lizbona.

Łódzcy kibice znów będą mieli okazję obejrzeć mecz w ramach eliminacji Ligi Mistrzów. 17 sierpnia o godzinie 21:00 na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla przy al. Unii Lubelskiej 2, ukraińskie Dynamo Kijów podejmie portugalską Benficę Lizbona. Będzie to IV runda kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Zwycięzca tego dwumeczu (23 sierpnia o godzinie 20:00 odbędzie się rewanż w Lizbonie), awansuje do fazy grupowej tych rozgrywek.

IV runda kwalifikacji odbywa się już w pełnym anturażu Ligi Mistrzów. A to oznacza, że w na łódzkim stadionie zabrzmi charakterystyczny utwór muzyczny, towarzyszący tym rozgrywkom. Jest to adaptacja hymnu koronacyjnego „Zadok de Priest” autorstwa Jerzego Fryderyka Händla, dokonana w 1992 roku przez Tony`ego Brittena. Refren utworu śpiewany jest w trzech językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Ukraińskie Dynamo Kijów wybrało Stadion Miejski imienia Władysława Króla w Łodzi jako miejsce rozgrywania swoich meczów w europejskich pucharach. Bazę przygotowawczą znalazło w Uniejowie. Wcześniej, ukraiński zespół zremisował w Łodzi z Fenerbahce Stambuł 0:0 i wygrał ze Sturmem Graz 1:0.

Bilety na spotkanie IV rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów Dynamo Kijów – Benfica Lizbona są kupienia za pośrednictwem strony https://bilety.lkslodz.pl/TicketsOnline/