Patronaty

Polsko-Irlandzkie Forum Greentech


17 maja 2022

Polsko-Irlandzkie Forum Greentech zaplanowane na 24 maja 2022 połączy polskie i irlandzkie miasta zainteresowane pozyskiwaniem funduszy i wdrażaniem technologii z obszarów zrównoważonego rozwoju i smart city. Wydarzenie organizowane przez Enterprise Ireland, Unię Metropolii i Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji stworzy przestrzeń do wymiany wiedzy i dzielenia się doświadczeniami pomiędzy polskimi i irlandzkimi miastami oraz dostawcami technologii w tych dwóch obszarach.

Wydarzenie odbędzie się w hybrydowej formule (hotel Novotel Centrum Warszawa i Zoom), a otworzy je ambasador Irlandii Emer O’Connell oraz przedstawiciele polskiego oddziału Enterprise Ireland.

- Irlandzki klaster smart city to ponad 100 dostawców technologii, rozwiązań i usług, irlandzkie miasta i takie inicjatywy jak Smart Dublin i Smart Limerick oraz organizacje takie jak Smart Cities Ireland zrzeszające wszystkich uczestników tego sektora i stanowiące forum do wymiany doświadczeń i dyskusji. Wiele irlandzkich firm, takich jak IPL Group, Ei Electronics, Zipp Mobility, Solar AdTek, PEL Waste Reduction Equipment działa już na rynku polskim i zależy nam na dalszym budowaniu tych relacji, także między polskimi i irlandzkimi miastami – mówi Tonia Spollen-Behrens, dyrektor polskiego oddziału Enterprise Ireland, irlandzkiej agencji rządowej która wspiera irlandzkie przedsiębiorstwa na rynkach zagranicznych i inwestuje w ponad 100 innowacyjnych firm rocznie.

Forum będzie także okazją dla miast zrzeszonych w Unii Metropolii i firm należących do PIIT do poznania szczegółów programu Green Cities Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, który obecnie realizuje dwa projekty w Polsce: w Warszawie i Wałbrzychu. O szczegółach finansowej oferty EBOR i jak ona różni się od funduszy europejskich opowie reprezentująca EBOR Agnieszka Szymczyk, Associate Director, Infra Europe.

- Unia Metropolii chętnie angażuje się w międzynarodowe inicjatywy, a Irlandia jest szczególnie ciekawym kierunkiem m.in. ze względu na dużą polską diasporę, a także fakt, iż Dublin często ląduje wspólnie z dużymi polskimi miastami na topie rankingów europejskich miast przyjaznych biznesowi i inwestorom z obszaru usług biznesowych. Podobnie jest we wdrażaniu Otwartych Danych przez miasta i sektor publiczny, gdzie Polska i Irlandia wśród krajów UE są  na czele rankingów. Wymiana doświadczeń w takim polsko-irlandzkim gronie, na pewno odniesie pozytywne efekty – mówi Sylwester Szczepaniak, koordynator ds. społeczeństwa informacyjnego i smart city w Biurze Unii Metropolii Polskich.

Rejestracja https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_hqDQrR45TI-8MiE58tsBVg

Więcej informacji: Bartosz Siepracki, Senior Market Adviser, Enterprise Ireland, [email protected], t: + 608 024 264.

 

 

Do pobrania