Katowice
W tym roku wydarzenie trwa do 5 stycznia. Tegoroczna edycja jarmarku będzie obfitowała w liczne atrakcje, zarówno te znane, jak i nowości. Na płycie katowickiego Rynku ustawiono charakterystyczne domki, w których zlokalizowane są stoiska. Łącznie to ponad 100 domków handlowych oferujących rękodzieło i artystyczne wyroby. Wśród nich nie zabraknie biżuterii czy świątecznych dekoracji, takich jak bombki wykonane techniką decoupage. Wśród nowości, które w tym roku czekają na odwiedzających, na uwagę zasługują np. sanie z zaprzęgiem reniferów, które będą idealnym miejscem na pamiątkowe zdjęcia. Wśród innych nowych instalacji znajdują się sferyczne kopuły – jedna z nich będzie fotobudką 360 ̊, oferująca gościom możliwość uchwycenia wspomnień w kreatywny sposób.
Lublin
W Lublinie od 6 grudnia do 9 stycznia będzie trwał Festiwal Bożego Narodzenia. W mieście będą umieszczone, jak co roku, piękne iluminacje świąteczne oraz pełno różnych atrakcji, jak m.in.: kiermasze świąteczne, kolędowanie w szopce, warsztaty rękodzielnicze, karuzela świąteczna, konkursy dla przedszkoli i wiele wiele innych.
Szczegółowy program na stronie: lublin.eu/lublin/marketing-miasta/kluczowe-projekty-promocyjne/festiwal-bozego-narodzenia/
Łódź
Tego roku święta w Łodzi wystartowały z prawdziwym rozmachem, bo już 30 listopada na Placu Wolności oficjalnie rozpoczęto ten okres! Olbrzymia choinka na Placu Wolności rozbłysła magicznym światłem – zaszczytu odpalenia choinki dostąpił Zwycięzca aukcji fundacji „Słonie na Balkonie” wspólnie z Panią Prezydent Hanną Zdanowską. Zebrane fundusze zasilą konto fundacji, która opiekuje się dziećmi po traumie. Również Mikołaj postanowił zorganizować świąteczna paradę. W dniu otwarcia zaprowadził uczestników prosto na Bożonarodzeniowy jarmark na Pasażu Schillera.
Poznań
W Poznaniu świąteczny jarmark rozpoczął się 16 listopada. W tym roku oprócz Międzynarodowych Targów Poznańskich świąteczną atmosferą przywitał też Stary Rynek, gdzie gości wielkie lodowisko na płycie rynku. Świąteczny klimat można poczuć także na placu Wolności. Tegoroczne Betlejem Poznańskie w tym miejscu potrwa rekordowo długo, bo aż 52 dni - do 6 stycznia!
https://www.poznan.pl/mim/info/news/magia-swiat-w-poznaniu-w-weekend-startuja-jarmarki,241500.html
Rzeszów
6 grudnia rzeszowski Rynek zamieni się w Świąteczne Miasteczko, pełne atrakcji, które potrwa do 6 stycznia. Podczas oficjalnego otwarcia Rynek rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami! W programie na ten dzień znajdą się występy wokalne, pokazy taneczne oraz widowiskowy pokaz ognia. Ruszy również Jarmark Bożonarodzeniowy z lokalnymi wyrobami, rękodziełem i świątecznymi smakołykami. Atrakcje stałe, które będzie można odwiedzać to również: Szopka Bożonarodzeniowa, HoHo Bar! oraz HoHo BISTRO - z gorącymi grzańcami i słodkościam oraz Domek Świętego Mikołaja.
Szczecin
To będą tygodnie po brzegi wypełnione świętami. Aleja Kwiatowa, Plac Adamowicza oraz Plac Lotników będą gościć klimatyczny Jarmark Bożonarodzeniowy do 22 grudnia. W przestrzeni jest blisko 95 stoisk, na których można znaleźć świąteczne wypieki, prezenty rękodzieło, gotowe ozdoby i stroiki, Nie brakuje gorących napojów i aromatycznych pierników. Wśród wystawców znajdują się nie tylko lokalni producenci, ale także manufaktury z całej Polski. Kolorową karuzelę wenecką znajdziemy na Placu Adamowicza, a 15-metrowe koło młyńskie, z którego widać piękną panoramę nie tylko na wszystkie place Jarmarku, ale i na cały świąteczny Szczecin stoi w Alei Kwiatowej. Na Placu Lotników powrócił drewniany, 14-metrowy wiatrak, który nadaje naprawdę wyjątkowego klimatu całemu wydarzeniu.
Więcej informacji: Wiadomości Szczecin - Przygotuj się na Święta ze Szczecińskim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym
Warszawa
Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie, to tradycyjnie kilka miejsc w mieście. To Plac Zamkowy, Rynek Starego Miasta i iluminacje na Krakowskim Przedmieściu z Nowym Światem. Na odwiedzających czekają stoiska z świątecznymi ozdobami i przysmakami, grzane wino oraz gorąca czekolada. Dostępne będą także małe i duże upominki dla bliskich w postaci wyrobów rękodzielniczych i artystycznych. A na Rynku Starego Miasta można pojeździć na łyżwach w rytm świątecznych przebojów.
Wrocław
Wrocławski jarmark potrwa do 7 stycznia. Swoi zasięgiem obejmuje: Rynek (pierzeja południowa, północna, wschodnia, zachodnia), ul. Świdnicką – od Rynku do przejścia podziemnego, ul. Oławską – od Rynku do ul. Szewskiej oraz Plac Solny. Jak co roku, w Rynku i jego okolicach wystawiono kolorowe ozdoby i mnóstwo straganów ze świątecznymi przysmakami. Nie brakuje też grzanego wina w słynnym „buciku”! Nowa wrocławska choinka jest sztucznym świerkiem o wysokości ponad 20 metrów. Cała konstrukcja waży ok. 2,5 tony i jest przyozdobiona 120 tysiącami światełek oraz 3 tysiącami bombek w kolorze złotym i srebrnym.