Z naszych miast

Koronawirus: Kraków zawiesza płatne parkowanie


15 marca 2020

Od poniedziałku, 16 marca do końca miesiąca władze Krakowa postanowiły zawiesić pobór opłat i kontrolę w Obszarze Płatnego Parkowania. Decyzja pomoże zmniejszyć rozprzestrzenianie się koronawirusa dzięki ograniczeniu częstotliwości bezpośrednich kontaktów mieszkańców.

Zniesienie opłat i kontroli w Obszarze Płatnego Parkowania pozwoli też lepiej funkcjonować mieszkańcom podczas stanu zagrożenia epidemicznego – szczególnie tym, którzy dojeżdżają do pracy w centrum Krakowa lub opiekują się bliskimi osobami, które tam mieszkają.

Strefy płatnego parkowania to obszar charakteryzujący się znacznym deficytem miejsc postojowych. Parkowanie w strefie umożliwia abonament, natomiast za postój krótkotrwały płaci się w parkomatach (również za pomocą telefonu komórkowego).

Centrum Krakowa zostało podzielone na trzy strefy płatnego parkowania. Pierwsza i kolejna godzina postoju wynosi odpowiednio, podstrefa A – 6 zł, podstrefa B – 5 zł, podstrefa C – 4 zł.

Więcej informacji o strefach płatnego parkowania w Krakowie.

Krakowski Magistrat informuje ponadto, że od 16 marca zmianie ulegają godziny funkcjonowania Biura Strefy Płatnego Parkowania. Będzie czynne w godz. 8.00–15.30.

 

 

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor