Edukacja

Kraków gospodarzem europejskiego Forum Miast w 2025 roku!

Cofnij

28 czerwca 2024

Z wielką radością przyjęliśmy informację, że Kraków został wybrany na gospodarza szóstej edycji europejskiego Forum Miast (Cities Forum). Gratulujemy i czekamy na szczegóły wydarzenia!

Szósta edycja Forum Miast odbędzie się w dniach 17–19 czerwca. Główną miejscem wydarzenia będzie Centrum Kongresowe ICE Kraków.

W rywalizacji o organizację przyszłorocznej edycji Kraków pokonał 13 innych europejskich miast!  Forum Miast odbywa się cyklicznie, co dwa lata. Poprzednim organizatorem wydarzenia w 2023 r. był Turyn.

Kraków odwiedzi ponad 800 delegatów z całej Unii Europejskiej. Będą rozmawiać m.in. o polityce spójności, zrównoważonym rozwoju, polityce metropolitalnej. Będzie to również doskonała okazja do wymiany dobrych praktyk z różnych obszarów polityki miejskiej i nawiązania współpracy. To naprawdę niesamowita promocja dla miasta.

 

Źródło: krakow.pl

Julia Wiśniewska

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..