Z naszych miast

Kraków: Odwiedź nowy Ogród Krakowianek

Cofnij

16 maja 2024

Zakończyły się prace przy tworzeniu Ogrodu Krakowianek przy ul. Prądnickiej, w okolicy Nowego Kleparza w Krakowie. Właśnie dziś, 16 maja, ogród został udostępniony dla mieszkańców. Ta wyjątkowa przestrzeń jest nie tylko zielonym, kwitnącym zakątkiem w centrum miasta, ale i miejscem symbolicznym, które podkreśla ważną rolę kobiet w społeczeństwie.

Dziś 39-arowy ogród, chwilę po udostępnieniu mieszkańcom, odwiedził prezydent Aleksander Miszalski.

Róże, liliowce, tulipany, powojniki, klony czerwone oraz robinie akacjowe. Kilka tysięcy kwiatów, krzewów, pnączy i cebul oraz 100 drzew zostało posadzonych w okolicy Nowego Kleparza, by stworzyć „Ogród Krakowianek” (sprawdź lokalizację). To nie tylko zielony zakątek w centrum miasta, ale i ważne miejsce upamiętnienia wydarzenia, jakim było nadanie kobietom w naszym kraju praw wyborczych – 28 listopada 1918 r. Polska jako jedno z pierwszych państw zdecydowała się na nadanie praw wyborczych kobietom.

Julia Wiśniewska

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..