Aktualności

Ku zielonej transformacji. SKK w Łodzi i spotkanie Fransa Timmermansa z samorządowcami

Cofnij

18 maja 2023

Podczas II Samorządowego Kongresu Klimatycznego w Łodzi prezydenci miast Unii Metropolii Polskich oraz samorządowcy z innych organizacji spotkali się z Fransem Timmermansem – wiceprzewodniczącym wykonawczym Komisji Europejskiej, odpowiedzialnym za wdrażanie Europejskiego Zielonego Ładu. I to właśnie tematy „zielone” były obecne podczas rozmów z samorządowcami. UMP wręczyła Timmermansowi najnowszą publikację „Ku zielonej transformacji. Analiza sytuacji i wyzwań środowiskowych w największych polskich miastach”.

W trakcie łódzkiego kongresu (18-19 maja) odbywają się dyskusje o globalnych i unijnych politykach klimatycznych, sytuacji samorządów, kryzysie energetycznym, kosztach przeprowadzania zmian i konkretnych rozwiązaniach, które można wprowadzić w przyszłości. Sesja inauguracyjna Samorządowego Kongresu Klimatycznego w Łodzi rozpoczęła się przemówieniem Hanny Zdanowskiej - Prezydenta Miasta Łodzi oraz Ambasadora Paktu na Rzecz Klimatu i wystąpieniem Fransa Timmermansa - Gościa Honorowego kongresu - Wiceprzewodniczącego Wykonawczego Komisji Europejskiej ds. Europejskiego Zielonego Ładu.  Podczas inauguracji swoje przemówienie miał także Rafał TrzaskowskiPrezydent m.st. Warszawy oraz Przewodniczący Rady Unii Metropolii Polskich.

Do pobrania


Julia Wiśniewska

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..