Z naszych miast

Łódź: Jubileusze prawdziwej miłości

Cofnij

19 lutego 2020

38 par małżeńskich zostało uhonorowanych medalem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie. Sześć z nich przeżyło wspólnie ponad 60 lat, pozostałe minimum pół wieku. Gospodarzem uroczystości była prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która wraz z przewodniczącym Rady Miasta Marcinem Gołaszewskim serdecznie gratulowała czcigodnym małżonkom.

 

- Cieszę się, że zdecydowali Państwo świętować ten wyjątkowy jubileusz właśnie tutaj, wspólnie z nami. Swoim życiem napisaliście wspaniałą kartę, nie tylko w życiu swoich rodzin, ale także naszego miasta. Medal, który zamierzam Państwu dzisiaj wręczyć, jest odznaczeniem wyjątkowym, można je otrzymać wyłącznie we dwoje. Jest swoistą nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości, że pozostaliście wierni przysiędze złożonej pięćdziesiąt lat temu. Jesteście wzorem dla współczesnych małżeństw, które czasem gubią swoje ideały z początku znajomości. Niech Państwa szczęście trwa nadal. Niech w Państwa domach zawsze gości miłość, życzliwość, zaufanie. Życzę Wam radości, szczęścia z bycia razem i jak najwięcej słońca, tego w sercu - powiedziała Hanna Zdanowska, Prezydent Łodzi.

 

 

W budzących wiele wzruszenia uroczystościach wzięli udział również członkowie rodzin i przyjaciele jubilatów. Jest to jedna z najpiękniejszych okazji do podkreślenia wartości jaką jest wspólnota tworzona przez mieszkańców Łodzi.

Źródło: uml.lodz.pl

 

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor
X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..