Z naszych miast

Lublin: MAM tę MOC! - rusza druga edycja Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego

Cofnij

14 maja 2024

Nieformalne grupy młodzieżowe mogą ubiegać się o sfinansowanie realizacji swoich pomysłów na działania społeczne i obywatelskie. W ramach tegorocznej edycji Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego czeka 26 grantów i mikrograntów o łącznej wartości 50 tys. zł. Zasady uzyskania wsparcia w ramach MAM wyjaśnią animatorzy podczas otwartych spotkań informacyjnych. O środki aplikować można do końca maja!

 

 

Miejski Aktywator Młodzieżowy to odpowiedź na ogromną energię młodych ludzi, którzy chętnie angażują się w działania społeczne i obywatelskie, przyczyniające się do zmiany w ich najbliższym otoczeniu. Pilotażowa edycja programu pokazała nam jak wielkie jest zapotrzebowanie na działania skierowane do nieformalnych grup młodzieży, dlatego też, zgodnie z polityką młodzieżową Lublina, kontynuujemy inicjatywy zapoczątkowane w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 i zapraszamy wszystkich młodych do aktywnego udziału w spotkaniach i aplikowania o środki finansowe – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierza, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji

 

W ramach miejskiego programu młodzieżowych grantów uzyskać można od 500 zł do 5 tys. zł na projekt społeczny lub obywatelski, realizowane od 17 czerwca do 30 listopada, w tym:

  • 4 mikrogranty o wartości 500 zł,
  • 8 grantów o wartości 1 tys. zł,
  • 10 grantów o wartości 2 tys. zł,
  • 4 granty o wartości 5 tys. zł.

Projekty mogą zgłaszać grupy składające się z minimum 3 młodych osób w wieku od 10 do 30 lat. Każda z osób wchodzących w skład grupy musi mieszkać, uczyć się, studiować bądź pracować na terenie Lublina. Szczegóły naboru wniosków dostępne są na internetowej stronie tegorocznego operatora MAM pod linkiem ulicakrotka.com. Oprócz stałego wsparcia animatorów ze Stowarzyszenia „Ulica Krótka”, osoby zaangażowane w grupy projektowe wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach wspomagających działania projektowe, rozwój osobisty, edukację obywatelską oraz umożliwiających sieciowanie się grup i ich integrację. Otwarte spotkania promocyjno-konsultacyjne odbędą się w najbliższym czasie w szkołach i na uczelniach, a także w Przestrzeniach Młodych, w terminach:

  • 15 maja (środa), 17.00-19.00 - Przestrzeń Młodych - Po Prostu Fajne Miejsce, ul. Jana Sawy 5;
  • 16 maja (czwartek), 16.00-18.00 - Przestrzeń Młodych - Rewir, ul. Królowej Bony 8;
  • 20 maja (poniedziałek), 17.00-19.00 - Przestrzeń Młodych - Prusa 2, ul. Prusa 2;
  • 22 maja (środa), 17.00-19.00 - Przestrzeń Młodych - Kosmos, Al. Racławickie 33/U-8.

Materiały promocyjne MAM dostępne są w PJM. Pomysły na projekt można zgłaszać również w formie vloga. Wyniki naboru poznamy w pierwszej połowie czerwca. 

Miejski Aktywator Młodzieżowy to program mikrograntów dla nieformalnych grup młodzieży w całości finansowany ze środków budżetu Miasta Lublin. W ramach pilotażowej edycji Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego w 2023 r. powstały m.in.: Rowerowy Plac Manewrowy przy Szkole Podstawowej nr 45, warsztaty umożliwiające spojrzenie na świat z perspektywy osoby niewidomej i głuchej - Widząc i słysząc innych, a także polsko-ukraiński festyn międzypokoleniowy – wydarzenie, którego głównym celem była integracja międzykulturowa społeczności polskiej i ukraińskiej, poprzez warsztaty, gry oraz wizytę w lubelskim skansenie. 

Kontakt dla mediów: Jagoda Włoch, Biuro Polityki Młodzieżowej Urzędu Miasta Lublin, 516 492 625.

 

Źródło: lublin.eu

Julia Wiśniewska

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..