Publikacje

Metropolie w liczbach - dane o miastach UMP i ich metropoliach na wyciągnięcie ręki

Cofnij

27 lutego 2023

Ile Polek i Polaków mieszka w największych polskich miastach? Okazuje się, że w połowie 2022 r. w 12 miastach tworzących Unię Metropolii Polskich mieszkało blisko 7 mln osób – to 18% mieszkańców całej Polski. Równocześnie w obszarach metropolitalnych miast UMP mieszkało 15,5 mln osób, co stanowiło aż 41% populacji kraju! To dane wynikające z nowej cyklicznej publikacji Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza – „Metropolie w liczbach”.

„Metropolie w liczbach” to cykliczny biuletyn statystyczny przygotowany przez Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. Publikacja dostarcza analiz bieżących zjawisk społeczno-demograficznych w 12 miastach UMP oraz ich obszarach metropolitalnych przez pryzmat oficjalnych statystyk. Jednocześnie podkreśla symbiozę dużych miast i otaczających je gmin, a także – identyfikuje powiązania na poziomie funkcjonalno-terytorialnym.

 

Do pobrania


X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..