Aktualności

Miasta UMP wspólnym głosem o wyborach do Parlamentu Europejskiego WIDEO

Cofnij

3 czerwca 2024

Już za chwilę, bo 9 czerwca (w niedzielę), odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Prezydenci największych miast należących do Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza zachęcają wszystkich do udziału w wyborach. Nie wahajmy się – oddajmy swój głos!

To już piąty raz jak Polacy wybierają swoich przedstawicieli do Europarlamentu. Wybieramy 53 posłów, którzy przez pięć lat będą pracować z posłami z krajów europejskich. Dziś w Warszawie prezydenci i wiceprezydenci największych polskich miast wraz z polskim przedstawicielstwem Biura Parlamentu Europejskiego zebrali się, by wspólnie zachęcać wszystkich do udziału w wyborach. Opowiadali, jak członkostwo w Unii Europejskiej wpłynęło na rozwój naszego kraju i wymieniali konkretne przykłady w swoich miastach.

- Zadziwiliśmy świat bardzo wysoką frekwencją w wyborach parlamentarnych. Bardzo nam zależy, by podtrzymać to wrażenie w całej Europie, że Polki i Polacy wzięli sprawę w swoje ręce. – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.- Wybory do Parlamentu Europejskiego są bardzo istotne. Bez Europy bylibyśmy w zupełnie innym miejscu. Dzisiaj to fundamentalna sprawa ze względu na nasze bezpieczeństwo. Również mówimy o bezpieczeństwie finansowym., bo np. Warszawa wykorzystała 20 mld złotych z funduszy unijnych od momentu naszego członkostwa w Unii Europejskiej.

- Chciałbym zaapelować do wszystkich, by wziąć udział w tych wyborach. Gdy jeżdżę rowerem i obserwuję Kraków, to nie wszyscy mamy świadomość, że wiele z inwestycji w mieście została zrealizowana właśnie dzięki funduszom z Unii Europejskiej. To w Krakowie ponad 400 inwestycji na kwotę 5 miliardów złotych. – tłumaczył Aleksander Miszalski, prezydent Krakowa. - Ważne jest także bezpieczeństwo naszego kraju ze względu na wojnę w Ukrainie. Te wybory to największe wybory na świecie, wybory bezpośrednie. Pamiętajmy: 9 czerwca głosujemy w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Każda karta wyborcza to krok ku lepszej Europie

Podczas konferencji swoją premierę miał krótki film z udziałem prezydentów wszystkich dwunastu miast należących do UMP, którzy zapraszają do głosownia: Tadeusz Truskolaski – prezydent Białegostoku, Rafał Bruski – prezydent Bydgoszczy, Aleksandra Dulkiewicz- prezydent Gdańska, Marcin Krupa – prezydent Katowic, Aleksander Miszalski – prezydent Krakowa, Krzysztof Żuk – prezydent Lublina, Hanna Zdanowska – prezydent Łodzi, Jacek Jaśkowiak – prezydent Poznania; Konrad Fijołek – prezydent Rzeszowa; Piotr Krzystek – prezydent Szczecina i Rafał Trzaskowski – prezydent Warszawy i Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia.

 

Julia Wiśniewska

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..