Media

Miasto Gdańsk pomaga Ukrainie. Przekaże wóz, który można wykorzystać m.in. do odbioru ścieków

Cofnij

3 listopada 2022

Zakończyła się zbiórka pieniędzy na wóz asenizacyjny dla mieszkańców Ukrainy. Sprzęt w najbliższych dniach trafi do Borodzianki. To jedna z inicjatyw miasta Gdańsk, które pomaga dotkniętym wojną mieszkańcom Ukrainy.

To konkretna rzecz, która trafi bezpośrednio do Borodzianki. Zakup takiego wozu to niemal 200 tys. złotych. Przez ostatnie 8,5 miesiąca udało nam się wysłać do Ukrainy dary o wartości ponad 4,5 mln złotych. Bardzo wam za to dziękuję, bo to dzięki szczodrości gdańszczan, wielu prywatnych osób czy firm, a także naszych miast partnerskich udało się zorganizować tak bardzo celowaną pomoc - mówiła podczas konferencji prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Zastępca prezydenta Piotr Grzelak mówił, że miasto Gdańsk może pomagać Ukrainie dzięki mieszkańcom i przedsiębiorcom, którzy wpłacają datki m.in. za pośrednictwem Fundacji Gdańskiej.

- Jako fundacja i miasto angażujemy się w bardzo konkretną pomoc. Jest to pomoc materialna, pomoc o charakterze intelektualnym, technicznym. Potrzebna jest także pomoc systemowa przez Związek Miast Polskich czy Unię Metropolii Polskich po to, żebyśmy większą grupą byli w stanie przekazać większą pomoc dla tych miast, które dzisiaj są w kryzysie. Żadne miasto samo sobie z tym nie da rady - mówił Jacek Bendykowski, prezes Fundacji Gdańskiej.

Więcej informacji pod linkiem: Miasto Gdańsk pomaga Ukrainie. Przekaże wóz, który można wykorzystać m.in. do odbioru ścieków | Portal i.pl

Foto: Urząd Miasta Gdańsk

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..