Z naszych miast

Miasto Poznań z nagrodą Skrzydła IT w Administracji


19 listopada 2021

Miejska aplikacja Smart City Poznań zwyciężyła w kategorii "Narzędzia do komunikacji z obywatelami". Nagroda przyznawana jest za wznoszenie polskiej e-administracji na najwyższy poziom.

Celem konkursu Skrzydła IT w Administracji jest wyróżnienie instytucji, które poprzez projekty informatyczne ułatwiły dostęp do usług publicznych lub poprawiły jakość obsługi i komunikację pomiędzy urzędem a klientami.

Kapituła nagrody, w skład której wchodzą eksperci w zakresie administracji i nowych technologii, doceniła Urząd Miasta za zaprojektowanie i wdrożenie aplikacji Smart City Poznań, przyznając jej nagrodę w kategorii "Narzędzia do komunikacji z obywatelami". To wyróżnienie otrzymują projekty, których celem jest usprawnienie kontaktu z mieszkańcami czy turystami oraz realizowanie idei społeczeństwa obywatelskiego z wykorzystaniem nowoczesnych form i technik komunikacji.

Oprócz kategorii "Narzędzia do komunikacji z obywatelami", nagrody Skrzydła IT w Administracji przyznawane są także w kategoriach: "e-Administracja",  "e-Kultura i e-Edukacja", "e-Usługi dla obywatela" i "Oprogramowanie do obsługi urzędu". Organizatorem jest miesięcznik IT w Administracji.

Całe miasto w smartfonie 

Dzięki aplikacji Smart City Poznań mieszkańcy mają łatwy dostęp do aktualnych komunikatów o utrudnieniach na drogach i awariach, ostrzeżeń meteorologicznych czy raportów smogowych. Oprogramowanie pozwala też zgłosić swój pomysł na ulepszenie okolicy, inicjatywę kulturalną czy sportową. Aplikacja oferuje również dostęp do: najpopularniejszych miejskich stron internetowych, e-usług, jak rezerwacja wizyt czy wypełnienie deklaracji odpadowej, miejskiej infolinii, ankiet i sondaży.

Smart City Poznań można pobrać na system iOS i Android. Więcej informacji o aplikacji można znaleźć na stronie poznan.pl. 

 

Zródło: UM Poznań