Aktualności

Nasz panel na KNM 2023: Czy Polsce potrzebna jest Narodowa Strategia Rowerowa?

Cofnij

22 września 2023

Jeżeli zastanawiasz się, jak zrównoważony rozwój i mobilność miejska mogą wpłynąć na przyszłość Polski, to jest to wydarzenie dla Ciebie. Nie przegap okazji, by wziąć udział w dyskusji z ekspertami, działaczami społecznymi i decydentami, którzy razem zastanowią się nad tym, jak rower może stać się kluczowym elementem zrównoważonej przyszłości naszego kraju. Już 27 września podczas Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi!

Panel poprowadzi Krzysztof Woźniak z radia TOK FM. Uczestnicy panelu poruszą kwestie wpływu polityki rowerowej na różne aspekty życia społecznego, gospodarczego czy zdrowotnego. Panel dyskusyjny będzie próbą odpowiedzi na następujące pytania: Jak obecnie wygląda polityka rowerowa w Polsce i jakie są plany na przyszłość? | W jaki sposób rower może być efektywnie zintegrowany z publicznym transportem zbiorowym? | Jakie są główne wyzwania w zakresie bezpieczeństwa rowerzystów i jak można je przezwyciężyć? | Jakie są korzyści zdrowotne i ekologiczne związane z większym wykorzystaniem rowerów jako środka transportu? | Jakie są potencjalne korzyści ekonomiczne związane z prowadzeniem zrównoważonej polityki rowerowej, zarówno dla gospodarki, jak i dla indywidualnych obywateli? | Czego możemy się nauczyć od innych krajów, które z powodzeniem wprowadziły narodowe strategie rowerowe? | Jak zaangażować społeczność w planowanie i rozwój infrastruktury rowerowej? | Jakie zmiany w prawie są potrzebne, aby efektywnie promować rower jako środek transportu?

Dołącz do nas i bądź częścią tej ważnej dyskusji! Razem możemy wpłynąć na kształtowanie polityki rowerowej w Polsce na lata.

 

Julia Wiśniewska

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..