Media

Nawet policja jest bezradna. Prawnik się nie patyczkuje, Money.pl, 9 września 2020 r.

Cofnij

11 września 2020

Tekst: Krzysztof Janoś

Rzecznik MŚP w boju o maseczki w sklepach staje po stronie handlowców. Prosi ministra zdrowia o wyjaśnienia. Do MSWiA i resortu sprawiedliwości apeluje Unia Metropolii Polskich, twierdząc, że przepisy nie pozwalają karać za brak maseczek. Pojawiają się też wątpliwości, czy mandaty może wystawiać policja.

Na sile przybierają zorganizowane akcje klientów, którzy świadomie nie zakładają maseczek w sklepach. Kara grzywny dla sprzedawczyni, która nie obsłużyła klienta bez maseczki, tylko zachęca innych.

W takich warunkach, sprzedawcy mają prawo wątpić w to, czy odmawiając obsługiwania klientów bez maseczki, nie narażają się na mandat. Policjanci mogą mieć wątpliwości za co wreszcie mandaty wręczać.

Na wstępie ustalmy rzecz najważniejszą. Według epidemiologów obowiązek noszenia maseczek w sklepach ogranicza możliwość zarażenia się. Dlatego powinniśmy je nosić, dbając o siebie i innych. Teraz wróćmy do rozbieżności i tego jak to wygląda na co dzień w sklepach.

Z pełną treścią artykułu można zapoznać się na stronie internetowej www.money.pl

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor
X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..