Aktualności

Nie Śpij Bo Cię Przegłosują!

Cofnij

22 sierpnia 2023

Jako Unia Metropolii Polskich włączamy się w kampanię profrekwencyjną stworzoną przez miasto Gdańsk #NieŚpijBoCięPrzegłosują. Każda i każdy z nas głosuje zgodnie ze swoim sumieniem i przekonaniami, ale do wyborów warto pójść z wielu powodów. Przede wszystkim by móc decydować o rzeczach ważnych dla każdego, dotykających sfer naszego życia: zdrowia, oświaty, działania naszych miast i wsi. Nie prześpijcie tego!

Wiecie, że minęły już 34 lata, a hasło "Nie śpij, bo cię przegłosują" z wyborów, które 4 czerwca 1989 roku zmieniły bieg historii Polski, a w konsekwencji również innych krajów oddzielonych od wolnego świata żelazną kurtyną, nic nie straciło na aktualności? 

 

Frekwencji w pełni wolnych i demokratycznych wyborach parlamentarnych nie udało się w Polsce pobić od ponad 100 lat. W 1919 roku wyniosła ponad 70 proc. W niektórych okręgach przekraczała nawet 90 proc., a w żadnym z nich nie spadła poniżej 60 proc. W 1989 roku głosowało niewiele ponad 62 proc. obywatelek i obywateli. Potem było już tylko gorzej…

 

Dlatego #NieśpijBoCięPrzegłosują!

 

Każdy może włączyć się w kampanię za pomocą mediów społecznoścowych, podczas rozmów prywatnych czy w trakcie spotkań publicznych.

 

Wszelkie materiały znajdziecie tutaj: niespij.pl/pobierz

 

Szczegółowe informacje o kampanii dostępne są tu: niespij.pl

 

#NieŚpij

 

Julia Wiśniewska

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..