Z naszych miast

#NieŚpijBoCięPrzegłosują: Budzik w Bydgoszczy!

Cofnij

12 października 2023

Mimo deszczowej pogody - udało się! Bydgoszcz włączyła się w ogólnopolską kampanię profrekwencyjną #NieŚpijBoCięPrzegłosują. Symbolem akcji jest nasz kilkumetrowy budzik odliczający czas do wyborów do Sejmu i Senatu RP, które odbędą się 15 października br. Dziś budzik wyruszy do Gdańska.

Bydgoszcz włączyła się w ogólnopolską kampanię profrekwencyjną Unii Metropolii Polskich. Symbolem akcji jest kilkumetrowy budzik odliczający czas do wyborów Do Sejmu i Senatu RP, które odbędą się 15 października br. Dziś (12 października) na Starym Rynku do udziału w wyborach zachęcali Przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska, Prezydent Rafał Bruski, Przewodnicząca Rady Seniorów Maria Gałęska i Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Kacper Słowik.

- Stojący obok mnie budzik odlicza dni i godziny do wyborów. Budzik to symbol i powrót do historii – do pierwszych wolnych wyborów w 1989 roku. Udział w wyborach to nasze prawo i obowiązek, to możliwość decydowania o przyszłości naszej i naszych dzieci. Zachęcam wszystkie Bydgoszczanki i Bydgoszczan do skorzystania z tego przywileju. Nie pozwólmy, by ktoś wybrał za nas. Każdy głos liczy się tak samo. Niedzielne wybory będą szczególne, bo przesądzą o przyszłości Polski, o tym czy będziemy mogli sami decydować jak wygląda nasze miasto i nasz kraj, czy ktoś będzie za nas decydował co mamy myśleć, co oglądać, co możemy wiedzieć a czego nie. Dlatego warto i trzeba oddać głos. „Nie śpij, bo Cię przegłosują!” – mówił podczas briefingu przed Ratuszem Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

- „Mój głos nic nie znaczy – powiedziało 7 milionów kobiet”. Każdy głos ma znaczenie, każdy liczy się tak samo. Apeluję do młodych, seniorów a szczególnie do kobiet. Pamiętajmy, że nie wybieramy parlamentu ale naszych w nim przedstawicieli - osoby, które będą walczyły o nasze sprawy i nasze prawa. Często pojawia się argument: mnie polityka nie dotyczy ale zastanówmy się, ile decyzji podejmowanych codziennie przez polityków ma na nas wpływ. Dlatego musimy głosować. 15 października spotykamy się w lokalach wyborczych i decydujemy, jakiej Polski chcemy – mówiła Przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Monika Matowska.
 

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..