Z naszych miast

#NieŚpijBoCięPrzegłosują: Budzik w Lublinie!

Cofnij

9 października 2023

Lublin włączył się w ogólnopolską kampanię profrekwencyjną koordynowaną przez UMP. Symbolem akcji jest kilkumetrowy budzik odliczający czas do wyborów parlamentarnych, które odbędą się 15 października.

 

Udział w wyborach to nasze prawo i obowiązek, a także możliwość decydowania o swojej przyszłości. Zachęcam wszystkie mieszkanki i mieszkańców Lublina do skorzystania z tego przywileju. W ten sposób kształtujemy społeczeństwo obywatelskiego oraz realizujemy ideę państwa demokratycznego. W najbliższą niedzielę mamy szansę zdecydować o przyszłość Polski. O 15 października symbolicznie przypominać ma budzik, który stanął dzisiaj przed Ratuszem w ramach akcji „Nie śpij, bo Cię przegłosują!” – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Lublin, podobnie jak inne polskie samorządy, bierze udział w społecznej kampanii #NieŚpijBoCięPrzegłosują realizowanej na rzecz zwiększenia frekwencji wyborczej. Jej inicjatorem jest Miasto Gdańsk. W ramach akcji kilkumetrowy budzik odwiedza poszczególne miasta, by symbolicznie przypominać o najbliższych wyborach do Sejmu i Senatu. Do tej pory był już m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Białymstoku, Katowicach i Rzeszowie. Do Lublina przyjechał w poniedziałek (9 października) rano i w dalszą drogę do Bydgoszczy wyruszy 11 października.Obok samorządów i osób publicznych w kampanii uczestniczą osoby aktywne w przestrzeni publicznej. 

 

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..