Aktualności

#NieŚpijBoCięPrzegłosują – rusza kampania profrekwencyjna!

Cofnij

15 września 2023

Samorządy i osoby publiczne włączają się w społeczną kampanię profrekwencyjną Unii Metropolii Polskich, która odbywa się pod hasłem #NieŚpijBoCięPrzegłosują. W konferencji inaugurującej kampanię w Warszawie wzięli udział przedstawicielki i przedstawiciele miast i organizacji samorządowych. Obok nich stanęły osoby znane i aktywne w przestrzeni publicznej. Z Gdańska, gdzie kampania powstała, przyjechał także budzik, który odlicza czas do wyborów.

- „Nie śpij, bo cię przegłosują” to jest hasło z 89 roku. Unia Metropolii Polskich włącza się w tą wielką kampanię profrekwencyjną, którą zaproponowało miasto Gdańsk. Pamiętacie państwo wybory 89 roku. Ja z tym hasłem i ulotkami stałem pod biurami, gdzie dochodziło do tego głosowania, najważniejszego w naszej historii. Teraz te wybory są równie ważne i te wybory są o tym, czy w Polsce będzie samorząd – powiedział podczas inauguracji kampanii prezydent Rafał Trzaskowski. 

O wsparciu kampanii mówili dzisiaj Jolanta Kwaśniewska, prof. Marzena Dębska, Piotr Kędzierski, Andrzej Saramonowicz, Gosia Baczyńska czy Małgorzata Rozenek-Majdan.

- Moje pacjentki mówią mi, że nie mają na kogo głosować, że ich głos się nie liczy. – opowiadała podczas konferencji prof. Marzena Dębska – Chcę wam powiedzieć, że wasz głos ma znaczenie. My kobiety jesteśmy ogromną siłą, która jest w stanie zmienić rzeczywistość!

- Idę do wyborów, bo jestem matką i troszczę się o przyszłość moich dzieci. Chcę Polski, w której będą żyć, pracować, realizować swoje cele. Pójdę głosować 15 października, bo jestem kobietą i chcę mieć wpływ na to, co dzieje się z moimi pieniędzmi, które odprowadziłam w podatkach. Tak, chcę mieć po prostu wpływ na to, co z nimi się dzieje. – mówiła Małgorzata Rozenek-Majdan.

Julia Wiśniewska

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..