Z naszych miast

Nowe miejsce dla wielbicieli sztuki i książek


4 lutego 2021

Przy Rynku Głównym działa MOCAK Bookstore BUNKIER – księgarnia, która powstała dzięki współpracy Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki i Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

Kusi jednak nie tylko książkami, ale też dostępnymi od niedawna przedmiotami artystycznymi, czyli sztuką dostępną "na wynos" i akcesoriami nawiązującymi do aktualnych wystaw.

Księgarnia to miejsce, które wycisza emocje, zapewnia warunki do chwili refleksji, przemyśleń. Obok książek z zakresu krytyki sztuki, filozofii czy estetyki, w MOCAK Bookstore BUNKIER czytelnicy znajdą także wydawnictwa poświęcone fotografii, designowi, modzie, filmowi, muzyce i architekturze. Duża część oferty to literatura uzupełniająca wiedzę związaną z prezentowanymi wystawami.

Zatopieni w wygodnej sofie goście Bunkra Bookstore MOCAK mogą uciec do świata powieści, zaczytać się w poezji albo po prostu odetchnąć od trudnych tematów, przeglądając albumy i artystyczne publikacje. Nie zabraknie również literatury dla dzieci i młodzieży, a na miłośników komiksu czeka regał z opowieściami graficznymi w języku polskim i angielskim. Dla tych z kolei, którzy będą mieli ochotę spędzić kilka chwil z ciekawą książką już w księgarni, została przygotowana strefa relaksu.

 

Źródło: www.krakow.pl 

 

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor