Z naszych miast

Opieka społeczna na europejskim poziomie


2 lutego 2021

30 miejsc pobytu dziennego dla seniorów obejmujących m.in opiekę psychiatryczną, psychoterapię, wsparcie psychologiczne, zajęcia aktywizujące i terapeutyczne, treningi umiejętności samoobsługowych i społecznych, wraz z wyżywieniem i dowozem uczestników, 24 miejsca okresowego pobytu oraz sześć miejsc opieki wytchnieniowej – to propozycje nowego Środowiskowego Ośrodka Wsparcia „Kalina” w Lublinie.

Celem działania Środowiskowego Ośrodka Wsparcia „Kalina” jest kompleksowe wsparcie osób starszych, w szczególności z zaburzeniami pamięci i schorzeniami pokrewnymi, oraz ich rodzin. Do dyspozycji seniorów będą pokoje mieszkalne z łazienkami, pokoje do zajęć terapeutycznych i sale rehabilitacyjne oraz gabinety specjalistyczne.

– Nowy Środowiskowy Ośrodek Wsparcia „Kalina” to kolejne miejsce w dzielnicy Kalinowszczyzna, w którym osoby starsze, z niepełnosprawnościami otrzymają pomoc i wsparcie. Placówka została w pełni przystosowana do świadczenia wysokiej jakości usług i stanowi odpowiedź na potrzeby środowiska lubelskich seniorów. Dzięki sprawnemu wykorzystaniu środków zewnętrznych mogliśmy stworzyć nowoczesne miejsce zapewniające profesjonalną i kompleksową rehabilitację osobom z zaburzeniami pamięci – mówi Krzysztof ŻukPrezydent Miasta Lublin.

Budowa i urządzenie Środowiskowego Ośrodka Wsparcia "Kalina" kosztowała niemal 15,3 mln zł, z czego 8,8 mln zł dofinansowanie z Unii Europejskiej, 1,1 mln zł środki z PFRON, zaś wkład własny Miasta prawie 5,4 mln zł.

Jak się zgłosić?

Pierwsza rekrutacja uczestników jest prowadzona przez sam Ośrodek i trwa do 5 lutego. Szczegóły dotyczące kryteriów formalnych i merytorycznych dostępne są na stronie ogłoszenia pod linkiem.

 

Źródło: www.lublin.eu

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor