Z naszych miast

Opieka zdrowotna dla powstańców warszawskich


11 sierpnia 2020

Warszawa finansuje działalność przychodni lekarskiej przy ul. Litewskiej, aby zapewnić opiekę medyczną powstańcom warszawskim i kombatantom. Powstańcy mogą również korzystać z miejskiego programu bezpłatnych sczepień przeciwko grypie, którego kolejna edycja rozpocznie się jesienią.

W przychodni lekarskiej przy ul. Litewskiej 11/13 uczestnicy powstania mogą umawiać się na wizyty u lekarzy różnych specjalności. Na realizację zadania w 2020 roku zaplanowano 850 tys. zł. W placówce udzielane są konsultacje internistyczne (diabetolog, gastroenterolog), chirurgiczne, kardiologiczne, neurologiczne, otolaryngologiczne, reumatologiczne, urologiczne i ortopedyczne. Przychodnia udziela również świadczeń w zakresie diagnostyki EKG oraz badań laboratoryjnych i diagnostycznych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego wykonywane są przez Szpital Praski.

Zapisy są dostępne pod numerami telefonów:

Przychodnia przy ul. Litewskiej 11/13, tel. 22-622-65-60.

Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego, al. Solidarności 67, tel. 22-555-11-90 lub 22-555-13-07.

Szczepienia dla seniorów przeciwko grypie

Warszawa przeznaczy blisko 7 mln zł na szczepienia przeciwko grypie sezonowej dla mieszkańców w wieku 65 lat i więcej. W obecnej edycji programu na lata 2020-2023 wprowadziliśmy ważną modyfikację – warszawscy seniorzy mogą się zaszczepić od jesieni aż do końca marca, czyli przez cały sezon grypowy. W ubiegłym roku z programu skorzystało blisko 50 tys. warszawskich seniorów. W 2019 r. z programu skorzystało blisko 50 tys. warszawskich seniorów.

Źródło: www.um.warszawa.pl

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor