Z naszych miast

Pobiegnij do urny wyborczej w Katowicach!

Cofnij

26 września 2023

Katowice, podobnie jak inne samorządy, włączają się w naszą społeczną kampanię profrekwencyjną - stworzoną przez Gdańsk - która odbywa się pod hasłem #NieŚpijBoCięPrzegłosują. W ramach działań zachęcających do skorzystania ze swojego prawa wyborczego 8 października odbędzie się „bieg do urny wyborczej”. Zachęcamy!

- Chodźmy na wybory! Nie odbierajmy sobie prawa do budowania przyszłości naszej ojczyzny. 15 października odbędą się wybory do parlamentu. Nie zapomnij – nie śpij, bo Cię przegłosują! Katowice także włączają się w kampanię profrekwencyjną i na różne sposoby będziemy zachęcali mieszkańców do tego, by 15 października wzięli udział w wyborach. Już dziś zapraszam do udziału w biegu. To okazja do wspólnej aktywności fizycznej i przypomnienie o dacie wyborów  – zachęca Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W Dolinie 3 Stawów odbędzie się bieg, którego celem będzie zachęcenie do udziału w wyborach 15 października. Zapisy chętnych do udziału w biegu rozpoczną się dziś (wtorek 26 września) pod adresem www.mosir.katowice.pl i potrwają do 4 października. Sam bieg odbędzie się tydzień przed wyborami - 8 października o godzinie 11.00. Biuro zawodów będzie się mieściło na terenie Campingu 215.

Dystans to dokładnie 4 km, co nawiązuje do 4-letniego okresu kadencji parlamentu. Bieg jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma efektowną koszulkę z hasłem akcji wyglądającym dokładnie tak samo, jak w 1989 roku – mówi Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zaangażowanego w organizację biegu. – Liczba uczestników ze względów organizacyjnych została ograniczona do 250. Zatem kto pierwszy, ten lepszy. Dla najlepszych przewidujemy cenne nagrody rzeczowe – dodaje. 

 

Julia Wiśniewska

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..