Z naszych miast

Polka przyjęta przez NASA to gdańszczanka! Julia Stankiewicz w elitarnym gronie

Cofnij

27 kwietnia 2023

Ma 27 lat, jest piekielnie - a może raczej niebiańsko - inteligentna i zdeterminowana, by spełnić swoje marzenia o budowaniu kapsuł i stacji kosmicznych. Gdańsk dał jej stypendium im. Fahrenheita. Ukończyła kierunek inżynieria lotnicza/kosmiczna na University of Manchester (licencjat) i na Uniwersytecie Technicznym w Monachium (w trakcie magisterium). Właśnie zaczyna pracę w Kalifornii, w Jet Propulsion Laboratory NASA. Julia zapewnia, że Polek jest w NASA więcej.

Julia Stankiewicz w NASA. “Jakoś nagle zapytałem” 

- Ogólnie mam wielką pasję do tworzenia rzeczy - wyznaje Julia Stankiewicz jako pracownica NASA, w rozmowie dla popularnonaukowego bloga MakeWay. - Lubię budować i naprawiać. Ostatnio naprawiłam pralkę, a teraz staram się naprawić zasilacz. Jeżeli można coś zbudować czy sklecić to zawsze jestem chętna. Praca w przemyśle kosmicznym to dla mnie świetna możliwość połączenia pasji do budowania, eksploracji Kosmosu i wyzwań.

Dom rodzinny Julia Stankiewicz znajduje się na gdańskich Aniołkach. Tata Jacek jest przedsiębiorcą, mama Alicja - nauczycielką. Państwo Stankiewiczowie mają też młodszego syna, Mikołaja. 

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..