Patronaty

Polska jutra. Zielona transformacja – nowe technologie – współpraca

Cofnij

14 października 2021

Polska jutra. Zielona transformacja – nowe technologie – współpraca – tak brzmi hasło przewodnie XVI Kongresu Obywatelskiego, który odbędzie się 16 października br. w godzinach 9:30-19:00.

W tym roku będziemy debatować nad Polską jutra – w kontekście nowego rozdania kart, jakie ma teraz miejsce w Europie i na świecie oraz w nawiązaniu do nowych trendów technologiczno-rozwojowych. W sposób szczególny będziemy dyskutowali o tym, jak projektować i adaptować nasze miasta, aby spełniały rolę przestrzeni dobrych zarówno do pracy, jak i codziennego życia.

Mieszkańcy chcą dalszej poprawy jakości życia i zdrowia (czego zielona transformacja jest najważniejszym elementem), ale równocześnie (ze względu chociażby na swoje znaczenie gospodarcze, czy trendy demograficzne) miasta muszą pozostać kołami zamachowymi naszego rozwoju – najważniejszymi ośrodkami produktywności, nauki, przemysłu i kultury. Jak pogodzić te (czasami sprzeczne) wektory zmian i ważyć interesy poszczególnych grup mieszkańców? Jak to robić w sytuacji malejących zasobów finansowych polskich samorządów?

Na te pytania będziemy szukac odpowiedzi na sesji tematycznej pt. Miasta i do pracy i do życia – przewartościowanie po pandemii?

Udział w niej wezmą: Renata Calak, Dyrektor Departamentu Strategii, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, dr Justyna Glusman, Dyrektor Koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy, Członkini Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego, Hubert Trammer, architekt, uczestnik Okrągłego Stołu Nowego Europejskiego Bauhausu oraz Tomasz Dreslerski, Dyrektor Sprzedaży Enterprise, Orange Polska.

W związku z trwającą cały czas pandemią, tegoroczny Kongres organizowany jest w formule hybrydowej. Liczba fizycznych miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do uczestnictwa w Kongresie online – transmisja na Facebooku i YouTube Kongresu Obywatelskiego. Program i rejestracja na stronie www.kongresobywatelski.pl.

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..