Media

Pomorscy samorządowcy apelują o poparcie ustawy metropolitalnej, Gazeta Wyborcza, 14 września 2020 r.

Cofnij

15 września 2020

Tekst: Ewa Karendys

Ustawa metropolitalna. Po tym, jak Senat przyjął projekt ustawy o powołaniu związku metropolitalnego na Pomorzu, samorządowcy z regionu apelują do posłów o poparcie projektu. Dzięki temu nasze samorządy mogłyby otrzymać rocznie ok. 200 mln zł, które obecnie trafiają do budżetu państwa.Projekt ustawy o powołaniu związku metropolitalnego na Pomorzu zbudowanego wokół Gdańska Senat przyjął 10 września. Za głosowało 86 senatorów, przeciwko - 2, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Kłopot w tym, że w Sejmie, gdzie opozycja nie ma większości, będzie trudno o przyjęcie przepisów, dzięki którym największe miasta miałyby więcej pieniędzy np. na komunikację.

Ustawa metropolitalna w rękach Sejmu

W poniedziałek podczas konferencji prasowej o poparcie ustawy wspólnie zaapelowali do posłów samorządowcy z Pomorza, w tym Aleksandra Dulkiewicz, prezydentka Gdańska, Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego oraz Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz.

Z pełną treścią artykułu można zapoznać się na stronie internetowej www.wyborcza.pl

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor
X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..