Ogólne

PPP – zapraszamy na kolejne seminarium on-line


15 września 2020

Przykłady projektów zrealizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, a także szerokie korzyści z PPP dla miast zostaną omówione podczas kolejnego seminarium poświęconego rozwojowi lokalnemu. 23 września br. Związek Miast Polskich zaprasza na kolejne seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce”. Tym razem tematem będzie „Partnerstwo publiczno-prywatne jako narzędzie wspierania endogennych potencjałów lokalnych”.

 

Seminarium odbędzie się podczas drugiego dnia wirtualnego Międzynarodowego Forum PPP organizowanego przez Miasto Płock (więcej informacji o całym Forum PPP można znaleźć na stronie forumppp.plock.eu/).

Podczas seminarium chcemy pokazać praktyczne przykłady projektów realizowanych w formule PPP, które w różnych dziedzinach zostały z sukcesem wdrożone przez polskie samorządy. Co bardzo istotne, pokażemy perspektywę obu stron partnerstwa - publiczną i partnerów prywatnych. W trakcie debaty odpowiemy sobie także na pytanie, w jaki sposób partnerstwo publiczno-prywatne może wspierać rozwój endogennych potencjałów oraz jakie są szersze korzyści z PPP dla gmin.

Uprzejmie prosimy o rejestrację swojego udziału w seminarium wyłącznie poprzez formularz internetowy -

https://www.miasta.pl/ankiety/odpowiedz/42 w terminie do 18 września br. Z uwagi na fakt, że seminarium odbywa się w ramach Forum PPP, odbędzie się ono na platformie PINE Tool. Korzystanie z niej jest możliwe za pośrednictwem przeglądarki internetowej (zalecany jest Chrome) i nie wymaga instalacji oprogramowania. Najpóźniej na 24 godziny przed wydarzeniem otrzymają Państwo wygenerowany systemowo mail z linkiem umożliwiającym zalogowanie się do platformy i udział w spotkaniu (prośba o sprawdzanie także spamu), jak również szczegółowe instrukcje dotyczące logowania do platformy oraz korzystania z niej w trakcie wydarzenia.

Samo seminarium FRL - jak zawsze - będzie transmitowane na facebook’u ZMP.

Przypomnijmy, że cykl seminariów „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” realizowany jest przez Związek Miast Polskich jako jeden z elementów Forum Rozwoju Lokalnego. FRL to uruchomiona przez ZMP otwarta platforma samorządowo-rządowo-eksperckiej debaty oraz zintegrowany pakiet działań służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego.

Seminaria odbywają się w ramach Programu „Rozwój Lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Zachęcamy do zapoznania się z ogólną koncepcją Forum Rozwoju Lokalnego, wynikami ankiet, nagraniami oraz innymi materiałami z poprzednich spotkań – strona internetowa FRL - www.forum-rozwoju-lokalnego.pl.

W przypadku jakichkolwiek pytań uprzejmie prosimy o kontakt na skrzynkę mailową [email protected].

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor