Z naszych miast

Rodzinne zwiedzanie miast UMP. Szczecin pełen atrakcji

Cofnij

5 lipca 2024

Oddalony od innych dużych ośrodków miejskich Szczecin, pomimo peryferyjnego położenia, od zawsze był miejscem oferującym wiele atrakcji. Bogata wielowiekowa historia, bliskość morza, niemieckie dziedzictwo i kilka kultowych wynalazków kulinarnych z czasów PRL, zrobiło z tego miasta turystyczną perełkę. Dzięki nowej infrastrukturze, inwestycjom i rewitalizacjom ostatnich lat, zmienia się w jeszcze bardziej wyjątkowe centrum kultury i nietypowych atrakcji. Co warto zobaczyć rodzinnie w stolicy Pomorza Zachodniego?

Budzi wiele skojarzeń. Z jednej strony miasto portowe i przemysłowe – zwane polskim Seattle. Z drugiej - eleganckie, przypominające swoimi rondami Paryż, a kamienicami i zielenią - nieodległy Berlin. Jaki jest Szczecin naprawdę? Jako jedno z niewielu polskich miast znajduje się w strefie bardzo łagodnego klimatu. Planując więc wizytę w tych stronach warto pamiętać, że zimy są tu ciepłe i zazwyczaj bezśnieżne, przeważnie też deszczowe, pochmurne i wietrzne. Latem Szczecin oferuje możliwość ochłody w najgorętsze dni w roku. Miejskie życie przenosi się wtedy na nadodrzańskie bulwary, Wały Chrobrego i okolice Nabrzeża Celnego. Planując wizytę nie należy jednak obawiać się pogodowych niespodzianek. Nawet w czasie deszczu cała rodzina znajdzie tu fascynujące miejsca do zwiedzania pod dachem.

Pola Madej-Lubera

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..