Z naszych miast

Rozlicz PIT w Łodzi


20 lutego 2020

Wylosowano kolejnych zwycięzców tygodniowej nagrody Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi. Szczęśliwcy otrzymają po 1000 zł. Od początku trwania loterii udział w niej wzięło już ponad 550 nowych podatników. Dzięki temu w kasie miasta przybyło już ponad milion złotych z tego tytułu.

W pierwszej w historii miasta loterii podatkowej można wygrać ponad 220 tysięcy złotych. Ideą akcji jest zachęcenie do płacenia podatków w Łodzi, a udział w niej mogą wziąć tylko nowi podatnicy, czyli tacy, którzy do tej pory rozliczali PIT w innych gminach.

- Dzięki uruchomieniu serwisu „Twój e-PIT” znacząco odczuliśmy wzrost liczby uczestników nasze loterii. Od czasu uruchomienia serwisu, jest ich kilkanaście, a w ciągu minionego tygodnia łącznie mieliśmy 26 zgłoszeń - mówi Agnieszka Tokarczyk z Biura Promocji i Nowych Mediów Urzędu Miasta Łodzi.

Losowania nagród odbywają się co tydzień (dwie nagrody po 1.000 zł) oraz co miesiąc (jedna nagroda o wartości 10.000 zł). Od nowego roku udział w loterii jest łatwiejszy. Nie trzeba już wypełniać formularza ZAP-3. Wystarczy na druku PIT-37 wskazać jeden z łódzkich urzędów skarbowych jako adresata zeznania podatkowego. Finał Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łódź odbędzie się 7 maja. Wtedy to będzie można wygrać główną nagrodę, czyli 100 tys. zł.

Deklaracje podatkowe za 2019 rok można rozliczać na trzy sposoby: składając papierową deklarację podatkową w odpowiednim urzędzie skarbowym, wykorzystać aplikację e-Deklaracje lub ubiegłoroczne narzędzie fiskusa, czyli serwis "Twój e-PIT". Ten ostatni sposób jest najłatwiejszy w obsłudze. To po prostu automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe. Na podstawie dostępnych danych - wysłanych do skarbówki przez pracodawców - urzędnicy niejako sami przygotowali wypełnione deklaracje.

Źródło: www.umi.lodz.pl

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor