Aktualności

Ruszyła 5. edycja EEC Trends!

Cofnij

8 lutego 2024

European Economic Trends w Warszawie to taki wstęp do katowickiego Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Rozmowy podczas warszawskiego wydarzenia dotyczą tematów, m.in.: przyszłość polskiej gospodarki, transformacja sektora energii, zrównoważona gospodarka, finansowanie inwestycji, infrastruktura, prawo i biznes, różnorodność w firmach oraz odbudowa Ukrainy.

Na dzisiejszym spotkaniu EEC Trends mieliśmy okazję uczestniczyć w inspirującej dyskusji z udziałem Marcina Krupy, prezydenta Katowic oraz Celiny Olszak, rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Temat rozmowy "Transformacja Śląska: siła uczelni. Katowice Europejskim Miastem Nauki" otworzył pole do refleksji nie tylko nad rozwojem regionu, lecz także nad jego potencjałem naukowym. Mamy nadzieję, że dyskusja przypomni nam o nieustannej potrzebie inwestowania w naukę. To właśnie przez wspieranie badań i edukacji budujemy solidne fundamenty dla przyszłego rozwoju, silnie związanej z innowacyjnością i konkurencyjnością naszej gospodarki. 

Debacie o problemach i wyzwaniach towarzyszy gala WNP Awards – nagrody, przyznawanej przez redakcję portalu WNP.PL. Bohaterami wieczoru będą ci, którzy – w niełatwych realiach i niestabilnym otoczeniu – zmieniają na lepsze polską gospodarkę.

Rafał Szczepkowski