Z naszych miast

Rzeszowskie instytucje kultury wznawiają działalność


2 czerwca 2020

 

W piątek w rzeszowskim ratuszu odbyła się konferencja, podczas której poinformowano o najbliższych planach i wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez miejskie instytucje. Część z nich pomimo pandemii funkcjonowało w internecie. Teraz, opierając się na wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego pozostałe instytucje kultury będą mogły wznawiać działalność.

Od soboty 6 czerwca legalnie będą mogły się odbywać spektakle teatralne i koncerty plenerowe, jednak wciąż będą obowiązywać obostrzenia. W koncertach plenerowych będzie mogło uczestniczyć do 150 osób. Uczestnicy będą musieli zachować odpowiedni dystans i nosić maseczki.

Pierwszym plenerowym wydarzeniem w Rzeszowie, które zorganizuje miasto po częściowym odmrożeniu kultury, będzie koncert przy fontannie multimedialnej i w jednym z rzeszowskich klubów „Toast urodzinowy dla Tomasza Stańki” (11 lipca). Lukę po Festiwalu Przestrzeni Miejskiej zapełni Festiwal Muzyki Alternatywnej Tony, który odbędzie się 31 lipca i 1 sierpnia na parkingu pomiędzy synagogami. 22 i 23 sierpnia odbędzie się Carpathia Festiwal Rzeszów (w Filharmonii Podkarpackiej), 29 sierpnia na Bulwarach zaplanowana jest Rockowa Noc. Od 11 do 13 września na Bulwarach i w innych przestrzeniach miasta odbędzie się Europejski Stadion Kultury.

Na dni 17 - 19 września zaplanowany jest Rzeszów Breakout Days (przy fontannie multimedialnej i w hotelu Bristol). Tradycyjnie na rzeszowskim Rynku zaplanowano Jarmark Bożonarodzeniowy (6 – 20 grudnia) i powitanie Nowego Roku (31 grudnia). Wznawiane zostaną także wydarzenia operowe i operetkowe, które będą odbywać się m.in. w sali sesyjnej rzeszowskiego ratusza.

6 czerwca otwarte zostaną baseny ROSiR, pracę wznawiają: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, Biuro Wystaw Artystycznych, Muzeum Dobranocek oraz Rzeszowski Dom Kultury.

Źródło: www.erzeszow.pl

 

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor