Aktualności

Samorządowy protest „Tylko Ciemność” w Warszawie

Cofnij

30 września 2022

Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski zaprasza na protest przeciwko nieuzasadnionym, gigantycznym podwyżkom cen energii i kosztom życia w piątek 7 października pod Sejmem RP. Protest wspierają: UMP, ZMP i ZPP. Prosimy też o wypełnienie ANKIETY.

Ankieta dotyczy wzrostu cen energii elektrycznej w Państwa gminach. Prezydentów, burmistrzów, wójtów i inne uprawomocnione jednostki zapraszamy do wypełnienia: https://forms.office.com/r/Zqd...

Poniżej zaproszenie dla samorządowców:

Szanowne Koleżanki i Koledzy Samorządowcy

Zaprotestujmy wspólnie przeciwko nieuzasadnionym, gigantycznym podwyżkom cen energii i kosztom życia! Spotkajmy się wszyscy w Warszawie 7 października, piątek, pod Sejmem RP! W obronie mieszkańców rozpoczniemy protest „Tylko Ciemność”!

Wspólnoty lokalne nie powinny stawać przed dylematem czy skracać liczbę godzin lekcyjnych    w szkołach, zamykać baseny, likwidować linie tramwajowe i autobusowe czy gasić latarnie na ulicach. Nie pozwólmy, żeby mieszkańcy i przedsiębiorcy musieli płacić za horrendalne i nieuzasadnione nadzwyczajne zyski spółek Skarbu Państwa.

Przez ostatnie lata rząd skutecznie zahamował inwestycje odnawialnych źródeł energii. Nie doczekaliśmy się nowelizacji ustawy, która umożliwia produkcję energii wiatrowej, zamiast tego dostaliśmy ustawę zniechęcającą do fotowoltaiki. Pieniądze z opłat emisyjnych nie są przeznaczane na cele związane z budowaniem alternatywnych źródeł energii, a samorządy skutecznie pozbawiono wpływu na funduszy ochrony środowiska.

Rząd już kilkakrotnie pozbawił wspólnoty lokalne wypracowanego przez miasta i gminy dochodu z PIT, ograniczył subwencję oświatową i obciąża coraz większą częścią kosztów finasowania oświaty samorząd. Teraz stawia samorządy w sytuacji bez wyjścia – musimy anulować przetargi, w których spółki skarbu Państwa proponują nam rachunki za prąd do 700 % wyższe niż w roku ubiegłym.

Nieodpowiedzialna polityka monetarna i gospodarcza rządu oraz 16 % inflacja bezpośrednio uderza  
w mieszkańców małych ojczyzn. Zamiast łagodzić negatywne skutki inflacji, rząd podnosi ceny energii wspólnotom lokalnym.             

Wspólnie wystąpmy w obronie naszych mieszkańców, nie pozwólmy na obniżenie jakości życia mieszkańców. Tylko razem możemy powstrzymać gigantyczne podwyżki cen energii.

Nie pozwólmy by nam i naszym mieszkańcom pozostała „Tylko Ciemność”.

Organizatorzy proszą o wypełnienie formularza rejestracyjnego: https://forms.office.com/r/GrJ...
Po rejestracji otrzymają Państwo materiały na demonstrację.

Tutaj znajdą Państwo materiały do wydruku (także pliki edytowalne): https://we.tl/t-matws69QF4

W białe prostokąty należy wpisać graficznie (plik otwarty) lub grubym markerem % podwyżki, kwotę ubytku z PIT (przykład w załączniku).

W załącznikach również zaproszenie i scenariusz wydarzenia.

Do pobrania


X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..