Aktualności

SECURE International Summit w Bydgoszczy już w kwietniu

Cofnij

12 marca 2025

Na początku br. Polska objęła prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Hasło przewodnie prezydencji brzmi „Bezpieczeństwo, Europo!”. W związku z tym, również w Bydgoszczy, jednym z miast zrzeszonych w UMP, odbędzie się szereg spotkań o randze międzynarodowej. Jednym z wydarzeń organizowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz NASK będzie największe spotkanie podczas polskiej prezydencji związane z bezpieczeństwem w sferze cyfrowej. Konferencja SECURE International Summit odbędzie się w dniach 3-4 kwietnia br. w Bydgoszczy, w Operze Nova. Trwa rejestracja uczestników!

Podsumowanie roku i strategia na przyszłość

Ataki, trendy i sposoby na przeciwdziałanie cyberzagrożeniom – to wyczekiwane podsumowanie ubiegłego roku oczami CERT Polska. Podczas wydarzenia odbędzie się także dyskusja o przyszłej, wspólnej strategii reagowania na cyberzagrożenia w Unii Europejskiej. To tylko część tematów, które będą poruszane podczas najważniejszej prezydenckiej konferencji cyberbezpieczeństwa w Polsce.

SECURE w nowej odsłonie

To wyjątkowa edycja konferencji SECURE, najstarszej polskiej konferencji w obszarze cyberbezpieczeństwa, która teraz zyskuje dodatkowy wymiar – jest oficjalną konferencją polskiej prezydencji w Radzie UE. Program spotkania został oparty o najważniejsze priorytety Polski i UE w tym obszarze.

SECURE International Summit to odpowiedź na potrzebę pogłębiania międzynarodowej współpracy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Wydarzenie umożliwia prowadzenie dyskusji pomiędzy krajowymi i międzynarodowymi ekspertami na temat inicjatyw, innowacyjnych projektów, najlepszych praktyk oraz trendów w tej dziedzinie – mówi Krzysztof Silicki, dyrektor ds. Strategicznego Rozwoju Cyberbezpieczeństwa w NASK.

Nowe wyzwania i regulacje UE

Konferencja SECURE International Summit odnosi się również do najnowszych inicjatyw cyberbezpieczeństwa Komisji Europejskiej, takich jak Cyber Blueprint – nowe ramy wspólnego zarządzania cyber kryzysami, czy plan działań na rzecz cyberodporności sektora zdrowia.

Ataki na infrastrukturę krytyczną państw UE, zwłaszcza w kontekście wojny hybrydowej i konfliktów zewnętrznych, mogą mieć wielkoskalowy charakter. Dlatego celem Polski podczas prezydencji jest znalezienie konsensusu oraz wprowadzenie skutecznych regulacji. Debata podczas SECURE International Summit będzie miała wpływ na kształt unijnych ustaleń w tym zakresie.

Raport CERT Polska i kluczowe tematy konferencji

Podczas konferencji premierę będzie miał roczny raport z działalności CERT Polska za 2024 rok. Marcin Dudek, szef tego zespołu, podzieli się wnioskami i statystykami, a także przedstawi analizę zagrożeń w polskiej cyberprzestrzeni.

Agenda wydarzenia przewiduje również:

  • Dyskusje o cyberwyzwaniach związanych z rozwojem sztucznej inteligencji,
  • Kwestie związane z dezinformacją,
  • Wzmocnienie współpracy cywilno-wojskowej w zakresie cyfrowych zagrożeń,
  • Wyzwania związane z wdrażaniem Cyber Resilience Act,
  • Uproszczenie obowiązków wynikających z regulacji w obszarze cyberbezpieczeństwa.

Eksperci i prelegenci

Konferencja skierowana jest do specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa w administracji publicznej i sektorze prywatnym. Wśród uczestników i prelegentów znajdą się m.in.:

  • Krzysztof Gawkowski – Wicepremier i Minister Cyfryzacji,
  • Radosław Sikorski – Minister Spraw Zagranicznych,
  • Hans de Vries – Dyrektor ds. cyberbezpieczeństwa w ENISA,
  • Paweł Olszewski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji,
  • Francisco Losada – Europejskie Centrum ds. Walki z Cyberprzestępczością (EC3),
  • Bart Preneel – Profesor na Katolickim Uniwersytecie w Leuven,
  • Joanna Świątkowska – Europejska Organizacja ds. Cyberbezpieczeństwa (ECSO),
  • Axel Deininger – Przewodniczący Rady Dyrektorów ECSO,
  • Kia Slaebek Jensen – Stałe przedstawicielstwo Danii przy KE.

Tradycja konferencji SECURE

SECURE International Summit czerpie z wieloletniej tradycji – od 1996 roku koncentruje się na bezpieczeństwie teleinformatycznym i cyberprzestrzeni. Od samego początku porusza aktualne tematy, odpowiadające na wyzwania, z którymi mierzą się specjaliści z branży.

Organizatorami wydarzenia są NASK oraz CERT Polska, a w tym roku, w związku z prezydencją Polski w Radzie UE, dołączyło Ministerstwo Cyfryzacji.

 Konferencja i warsztaty są bezpłatne, ale obowiązuje rejestracja! Więcej informacji oraz rejestracja: https://securesummit.pl/pl/

 

Julia Wiśniewska

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..