Z naszych miast

Seminarium - Porozmawiajmy o zielonej transformacji - wskazówki miast nordyckich dotyczące Europejskiego Zielonego Ładu


16 września 2021

Seminarium ,,Porozmawiajmy o zielonej transformacji - wskazówki miast nordyckich dotyczące Europejskiego Zielonego Ładu", organizowane jest przez Prezydent Hannę Zdanowską, która pełni funkcję Ambasadora Komitetu Regionów: Porozumienia Burmistrzów w Polsce i Paktu na rzecz Klimatu oraz przez Jego Ekscelencję Andersa Eide, Ambasadora  Królestwa Norwegii w Polsce

Wydarzenie odbędzie się 24 września 2021 r. w godzinach 11.00 - 15.30 na platformie Zoom. Zapewnione będzie tłumaczenie polsko - angielskie.

Rejestracja na wydarzenie trwa do 21 września 2021 r. na adres [email protected]

Seminarium ma na celu promowanie dobrych praktyk w zakresie zielonej transformacji. Przedstawione zostaną doświadczenia wypracowane przez miasta nordyckie, liderów zielonych rozwiązań (Helsinki, Oslo, Trondheim, Sztokholm, Kopenhaga, Rejkiawik) oraz przez polskie samorządy, które z sukcesem realizują projekty współfinansowane przez Fundusze Norweskie (Piła, Cieszyn i Łódź). W gronie panelistów znajdą się również przedstawiciele Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którzy przedstawią aktualne informacje o narzędziach i możliwościach finansowania zielonych projektów przy wsparciu funduszy zewnętrznych. 

Przedstawimy najlepsze praktyki wdrażania zielonej transformacji zarówno z perspektywy samorządów lokalnych, jak i biznesu. Mamy nadzieję, że udział w seminarium przyczyni się do bardziej efektywnego wdrażania zielonych zmian przez polskie samorządy, a także stanie się inspiracją dla nowych partnerstw i projektów w tym zakresie.

Do pobrania