Z naszych miast

SprzątaMy Dzielnice w Katowicach

Cofnij

19 lutego 2020

Urząd Miasta Katowice wraz ze Stowarzyszeniem Wolnej Herbaty oraz partnerami, zaprasza mieszkańców do udziału w trzeciej odsłonie akcji SprzątaMy Dzielnice, która jest elementem miejskiego projektu KATOobywatel.

Projekt SprzątaMy Dzielnice składa się z trzech etapów. Od 19 do 29 lutego na adres mailowy [email protected] oraz bezpośrednio za pośrednictwem wydarzenia na Facebooku mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje terenów do posprzątania. Z nich Stowarzyszenie Wolnej Herbaty wybierze dwadzieścia, na które następnie będzie można głosować. W 5 miejscach z największą liczbą oddanych głosów zostaną zorganizowane akcje sprzątania, które odbędą się w wybrane soboty marca, kwietnia i maja.

- Akcja ma przede wszystkim uwrażliwiać na problem śmieci, które pozostawiane są w miejscach publicznych. Od początku jej trwania promujemy też ideę zero waste, czyli ograniczania produkcji odpadów. To może zrobić każdy z nas od zaraz – mówi Wioleta Niziołek – Żądło, Koordynator Projektów Społecznych w UM w Katowicach.

Tylko w zeszłym roku udało się zebrać i oddać do recyklingu 311 worków ze szkłem oraz 322 worki z odpadami plastikowymi. Wszystko to dzięki zaangażowaniu łącznie ponad 300 wolontariuszy.

W zeszłym roku udało się zebrać i oddać do recyklingu 311 worków ze szkłem oraz 322 worki z odpadami plastikowymi. Wszystko to dzięki zaangażowaniu łącznie ponad 300 wolontariuszy.

- Jesteśmy zaskoczeni aktywnością mieszkańców. W zeszłym roku odebraliśmy 67 zgłoszeń terenów do posprzątania, a na etapie głosowania oddano ponad 5 tysięcy głosów. Nasze najśmielsze oczekiwania przerosła akcja sprzątania na Giszowcu, na którą przyszło ponad 130 osób! Naprawdę widać, że mieszkańcom zależy na tym, żeby w ich okolicy było czysto i są gotowi sami wziąć się do pracy – mówi Olaf Józefoski, Prezes Stowarzyszenia Wolnej Herbaty.

Źródło: www.katowice.eu

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor
X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..