Z naszych miast

Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie i #CzytanieRządzi!

Cofnij

25 października 2022

- Jako miasto Rzeszów regularnie promujemy czytelnictwo. Jesteśmy zaangażowani, wraz z innymi miastami Unii Metropolii Polskich, w akcję #CzytanieRządzi. Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie będą pięknym zwieńczeniem tej akcji, ponieważ ich częścią będzie panel #Czytanie Rządzi z udziałem przedstawicieli UMP i Fundacji Powszechnego Czytania. Jako prezydent pierwszego Miasta-Ratownika, podczas targów, będę miał również przyjemność porozmawiać z Julią Mendel - byłą rzeczniczką Wołodymyra Zełenskiego. Julia napisała książkę „Walka naszego życia”. Będziemy rozmawiać i o walce, i wsparciu tej walki przez rzeszowian – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

4 edycja Świątecznych Targów Książki w Rzeszowie będzie odbywała się w dniach 18 i 19 listopada w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall. Na 25 spotkaniach autorskich pojawi się ponad 30 autorów, swoje książki sprzedawać będzie około 50 wydawnictw, które zaoferują rabaty sięgające do 50 proc. Stoiska wydawców będą usytuowane na dwóch piętrach Millenium Hall w Rzeszowie, a spotkania autorskie odbędą się w Hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów.

Do Rzeszowa przyjadą autorzy, którzy piszą o rzeczach ważnych, nie boją się podejmowania trudnych tematów, są laureatami prestiżowych nagród, świetnie gotują, znają się na muzyce i popkulturze, piszą dla dzieci, mają wielu oddanych czytelników. Wśród nich będą m.in. Renata Piątkowska, Maria Strzelecka, Andrzej Stasiuk, Janusz Leon Wiśniewski, Karolina Korwin-Piotrowska, Marek Niedźwiedzki, Jarek Szubrycht, Grzegorz Kasdepke, Jacek Fedorowicz.

Podczas tegorocznej edycji Świątecznych Targów Książki w Rzeszowie wyjątkowe miejsce zajmą spotkania z autorami, którzy poruszają temat trwającej od blisko 250 dni wojny w Ukrainie. Do stolicy podkarpacia przyjadą również ważni pisarze zza wschodniej granicy. W targach wezmą udział m.in. Zbigniew Parafianowicz, Krystyna Kurczab-Redlich, Andrij Lubka, Oksana Zabużko i już wspomniana Julia Mendel.

W spotkaniach wezmą udział równie autorzy z regionu, którzy w ostatnim czasie wydali bardzo dobrze przyjęte książki. Będą to m.in. Anna Gorczyca, autorka książki „Straż Graniczna”, Magda Skubisz („Czarci ogród. Saga rodu Tyszkowskich”), Karolina Winiarska („Nie jesteś sama”), Grażyna Bochenek („Fredek, Rzeszów, Hollywood. Opowieści o Fredzie Zinnemannie”) i Monika Maciewicz („Kruki. Wiedma. Tom 2”).

Źródło: e-rzeszow.pl

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..