Z naszych miast

Sylwia Stachyra z Lublina walczy o tytuł TOP CHEF World All-Stars


11 marca 2023

Znane na całym świecie kulinarne show, TOP CHEF, wraca w swojej 20. jubileuszowej edycji na rynku amerykańskim w międzynarodowej formule. Szesnastu najlepszych profesjonalnych kucharzy wybranych spośród laureatów edycji programu z całego świata walczy o tytuł World All-Star. Wśród nich jest pięcioro Europejczyków, w tym jedna Polka – Sylwia Stachyra z Lublina, zwyciężczyni 7. edycji TOP CHEF Polska.

TOP CHEF World All-Stars to 14-odcinkowy program, w którym profesjonalni kucharze rywalizują w różnych kulinarnych zadaniach o tytuł najlepszego na świecie i główną nagrodę w wysokości 250 000 $. Zmagania odbywają się w Londynie, a wielki finał będzie miał miejsce w Paryżu. Wśród 16 uczestników jest czterech Amerykanów, dwoje Kanadyjczyków, reprezentanci Tajlandii, Meksyku, Brazylii, Jordanii, Libanu oraz pięcioro Europejczyków. Wielkim sukcesem jest docenienie polskiej kuchni i wybór jej reprezentantki – Sylwii Stachyry – obok przedstawicieli Francji, Niemiec, Hiszpanii i Włoch.

Sylwia Stachyra jest zwyciężczynią 7. edycji TOP CHEF Polska, która z powodzeniem rozwija swoją firmę gastronomiczną CookShe. Ukończyła prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, ale życie zawodowe związała z gotowaniem, którego uczyła się w Wielkiej Brytanii pod okiem Gordona Ramseya w Savoy Grill i prestiżowym Bornemouth College. Doświadczenie kulinarne zdobywała prowadząc własne restauracje w Anglii i Polsce, a także gotując w restauracjach Stambułu oraz na luksusowych morskich jachtach. W swoim stylu łączy francusko-azjatycką kuchnię fusion z tradycyjnymi polskimi smakami.

Kuchnia polska, lubelska, jest zawsze ważnym elementem potraw Sylwii Stachyry. Jest dumna ze swoich korzeni, więc chętnie angażuje się w promocję Lublina i Polski poprzez kuchnię. Wspólnie z Lokalną Organizacją Turystyczną Metropolia Lublin budziła zainteresowanie swoim rodzinnym miastem zgodnie z maksymą „przez żołądek do serca” m.in. podczas wydarzeń kulinarnych w Niemczech, Hiszpanii i Holandii, krzewiąc miłość do cebularza, lemieszki czy lubelskich bocianów.

Zmagania Sylwii Stachyry w TOP CHEF World All-Stars można od dziś (10 marca 2023 r.) oglądać w Polsce w wersji oryginalnej anglojęzycznej na platformie Hayu https://www.hayu.com/show/29518888076. Kolejne odcinki programu będą emitowane co piątek.  

 

Sylwia Stachyra - TOP CHEF ALL-STARS and TOP CHEF POLAND - CookShe

Sylwia Stachyra | Top Chef (bravotv.com)

Top Chef | Bravo TV Official Site